fotbal první liga

Plzeň zachránila v Liberci aspoň bod, Teplice viděly na Dukle 10 karet!

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec

Fotbalisté Liberce obrali Plzeň o dva body a navíc se na střelci Jakubu Peškovi vyfauloval stoper Lukáš Hejda. Remízu 1:1 zachránil pro Viktorii i v oslabení Kovařík. Ve druhém pátečním utkání prohrály Teplice na Dukle 0:1 a dohrávaly dokonce v devíti!

Plzeň hrála v Liberci od 64. minuty bez vyloučeného Lukáše Hejdy a přesilovku za šest minut zužitkoval premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Jakub Pešek. Obhájce titulu však i v deseti vyrovnal zásluhou gólu střídajícího Jana Kovaříka z 84. minuty.

Plzeň s Libercem neprohrála v lize podvanácté za sebou a v tabulce ztrácí bod na vedoucí Slavii, která má však sobotní zápas v Karviné k dobru. Slovan v nejvyšší soutěži počtvrté po sobě bodoval a je sedmý.

Teplice dohrávaly utkání bez dvou vyloučených, a Dukla minimálně do soboty opustila poslední místo tabulky. Zápas rozhodl v 17. minutě Uroš Djuranovič z přímého kopu.

Hosté hráli téměř celý druhý poločas bez vyloučeného Martina Jindráčka a v 69. minutě dostal červenou kartu i Michal Jeřábek. Pražané vrátili soupeři týden starou porážku 1:3 z osmifinále MOL Cupu.

• 02:05 04:00

Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids