Plzeň rozhodla gólem last minute, Krejčí řídil obrat Sparty proti Jablonci

Ladislav Krejčí mladší.
Richard Wagner
Aktualizováno 17:34
7.4. 2021 17:19

Tři semifinalisté českého poháru jsou známí. Teplice doprovodila ještě dvojice Sparta a Plzeň. Utkání Slavie s Olomoucí bylo odloženo kvůli účastu úřadujícího českého šampiona ve čtvrtfinále Evropské ligy.

Plzeňská Viktoria sehrála s Libercem hodně vyrovnanou partii. Domácí byli o něco aktivnější, ale Slovan horlivě odolával.

Tým zpod Ještědu ale nakonec přeci jen podlehl. Tři minuty před vypršením řádné hrací doby se nedomluvil gólman s obráncem a toho využil Mihálik, jenž trefil prázdnou klec.

Z postupu se raduje i Sparta, která dokázala zdolat Jablonec. Po bezbrankové první půli udeřili hosté. Obrovskou chybu Vitíka potrestal Schranz, který vystihl malou domů a pohodlně skóroval.

Sparta ale bleskově reagovala. Krejčí ml. po kombinaci ve vápně srovnal a pražský tým si poté napravil chuť a dal zapomenout na střeleckou impotenci z první části.

Do vedení poslal Letenské hlavičkou z vápna opět Krejčí ml., na 3:1 zvýšil z úniku jeho zkušenější jmenovec a Severočechy pak dorazil přesně mířenou střelou Moberg Karlsson.

Třetím do party jsou Teplice, které i přes bizarní trefu Mladé Boleslavi uhájily postup.

Výsledky MOL Cupu:

Teplice – Ml. Boleslav 2:1 (1:0)
Branky: 14. a 65. (pen.) Moulis, – 52. Takács (pen.).

Plzeň – Liberec 1:0 (0:0)
Branka: 87. Mihálik

Sparta – Jablonec 4:1 (0:0)
Branky: 49. a 69. Krejčí ml., 81. Krejčí st., 84. Moberg Karlsson – 47. Schranz.