Fotbal Přípravné zápasy

Plzeň prohrála se Sofií, Slavia si zastřílela

Fotbalisté Slavie si v přípravě zastříleli

Zimní příprava je už u konce a týmy by měly být už stoprocentně připravené na jarní část sezony. Fotbalistům Plzně se ale předposlední přátelský zápas moc nepovedl a prohráli s CSKA Sofia 1:2. Zato Slavia si zastřílela a rezervu anglického Brentfordu porazila 4:0.

Plzeň se dostala do vedení zásluhou zimní posily Jeana-Davida Beauguela, který proměnil penaltu. Viktorka ale vedení neudržela. Nejdříve Sofia vyrovnala minutu před koncem prvního poločasu taktéž z penalty a obrat dokonala v nastavení zápasu.

Viktorka tak na španělském soustředění ani jednou nevyhrála. V prvních dvou zápasech pouze remizovala. A to s Wu-chanem a s maďarským týmem Puskás Akadémia. Příležitost k nápravě bude mít v pátek proti americkému New England.

Zato Slavia si v Portugalsku zastřílela a napravila nedělní zaváhání se Salcburkem, kdy prohrála 1:0. Proti rezervě druholigového anglického týmu Brentfordu zvítězila 4:0. Už v 16. minutě se prosadil uzdravený Mick van Buren a do šaten se šlo za stavu 2:0. A to díky gólu Miroslava Stocha.

Krátce po poločasové přestávce se prosadil Masopust a chvíli před závěrečným hvizdem uzavřel skóre Král. V dresu Brentfordu se proti sešívaným postavili mladíci Jan Žambůrek s Matějem Majkou. Slavii čeká v Portugalsku ještě jeden zápas a to v pátek s norským Trondheimem.