Fotbal Přípravné zápasy

Plzeň pouze remizovala s čínským Wu-chanem, Olomouc si zastřílela

Plzeň v přípravě remizovala s Wu-chanem

Fotbalisté Plzně nevyzráli na čínský Wu-chan a po gólu Pačindy s ním pouze remizovali 1:1. Výhru si naopak připsal Liberec, který porazil ázerbájdžánský Neftči Baku a Olomouc, která rozstřílela Jihlavu 5:0.

Plzeň se poprvé k výraznější šanci dostala ve 23. minutě, kdy Kayamba centroval do vápna Wu-chanu a jeden z bránících hráčů si srazil míč do své branky. Skvělý zákrok ale předvedl čínský brankář.

A tak se gólu plzeňští dočkali až o tři minuty později. Kozáčik vykopl míč, kterého se ujal Kayamba a ten ho předložil Eriku Pačindovi, který otevřel skóre zápasu. Ve druhé půli ale srovnal z rohu Jean Evrard Kouassi a Viktorka tak pouze remizovala 1:1.

Liberec vyzrál na ázerbajdžánského mistra Nefttči Baku. Slovan po špatném vyběhnutí gólmana Nguyena prohrával, povedlo se mu ale nepříznivé skóre otočit. Nejdříve se ve 16. minutě trefil Matěj Hybš a hned v první minutě druhého poločasu dokonal obrat Jan Mikula.

"Jedná se o kvalitního soupeře, který hraje pravidelně minimálně předkola evropských pohárů. Dobře jsme se na ně připravili, ale nezapomínejme, že je to pouze příprava. S výsledkem jsem spokojený, ale herně to bylo hlavně v posledních 20 minutách slabší. Na konci zápasu jsme se pouze snažili udržet výsledek," řekl pro klubový web liberecký trenér Zsolt Hornyák.

Olomouc si v přípravě zastřílela a odnesla to Jihlava. Tam před týdnem překvapivě zdolala Mladou Boleslav, na druhého prvoligistu už ale nevyzrála. Hanáci zvítězili 5:0 a dva góly si připsal Tomáš Zahradníček, po jedné trefě přidali Jakub Plšek, Šimon Falta a Milan Lalkovič.