Aktualizováno 12.12. 2018 23:02
gratulace liga mistrů

Plzeň porazila Řím a slaví, CSKA má smůlu, i když zesměšnilo Real

Tomáš Chorý

Fotbalisté Plzně si zahrají na jaře Evropskou ligu. Probojovali se do ní díky vítězství 2:1 v domácím utkání s AS Řím. Moskevské CSKA má smůlu, navzdory vítězství 3:0 na hřišti slavného Realu Madrid.

Plzeň otevřela skóre v 62. minutě, když se trefil Jan Kovařík. Za šest minut sice odpověděl Cengiz Ünder, ale v 72. minutě rozhodl Tomáš Chorý.

Úřadující čeští šampioni získali v šesti zápasech LM sedm bodů a kvalifikovali se díky lepší vzájemné bilanci s CSKA Moskva. Ten překvapivě zvítězil na hřišti Realu Madrid 3:0 a obhájce trofeje porazil i podruhé ve skupině.

Svěřenci Pavla Vrby i při třetí účasti v elitní soutěži obsadili třetí pozici, předtím tohoto úspěchu dosáhli v letech 2011 a 2013. Plzeňský klub letos na podzim v Lize mistrů včetně postupu do EL vydělal 176 milionů korun.

Viktoria Plzeň - AS Řím 2:1 (0:0)
Branky:
62. Kovařík, 72. Chorý - 68. Ünder. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn (všichni Angl.). ŽK: Limberský - Kluivert, Pellegrini. ČK: 90.+2 Pellegrini. Diváci: 11.217.