škoda vyčíslena vandalismus

Plzeň od Slavie nic nechce. Udělal to nemocný člověk, říká šéf klubu

Téma:

Viktoria Plzeň začala opravovat poničenou fasádu, kterou si vzali minulý týden do parády neznámí vandalové. Podle ředitele Viktorie Adolfa Šádka byly škody vyčísleny minimálně na 150 tisíc korun.

Chuligáni pomalovali tréninkový areál vulgarismy a výhružkami. V souvislosti s tím se hovořilo o tom, že by to mohli mít na svědomí příznivci pražské Slavie, protože na omítce se objevily nápisy "SKS Hool's a RWD Slavie" (fanouškovská skupina Red White Destiny).
 

Kromě toho nechali neznámí pachatelé na sloupu také figurínu oběšence v plzeňském dresu, což pochopitelně odsoudil i šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

GALERIE: Takhle řádili fanoušci Slavie v Plzni

1
/
5
Zdroj: TN.cz
Řádění fanoušků Slavie v Plzni

"Určitě si to zaplatíme sami, nepotřebujeme peníze od Slavie. Pachatel se sice nějak podepsal, ale teď si vzít od Slavie peníze, když ještě nebyl chycený, tak by to nebylo fér ve vztahu ke Slavii," uvedl Šádek. Plzeňští by o tom uvažovali v případě, že policie pachatele dopadne a půjde o legitimního slávistického fanouška. Podle Šádka už klub začal vulgární nápisy odstraňovat, aby nebyly dlouho na očích dětem.

"To musel být opravdu někdo hodně nemocný, když až do téhle podoby zlikviduje areál pro děti a mládež. Nevím, jak by se mu líbilo, kdyby jeho dítě přišlo na trénink a vidělo tam viset na stožáru oběšenou figuru v našem dresu. To musel být úplný chudák," uvedl Šádek.
 

Největší škoda vznikla na fasádě vstupního objektu do tréninkového centra v Luční ulici na Roudné. Dále byl podle Šádka poničený majetek města - parovod teplárny, lávka přes řeku, příjezdové komunikace. S jejich odstraněním bude podle Šádka klub městu pomáhat.

"Natropili toho docela dost. Ještě se někde podepsali na autech ve městě, kde vyrývali monogramy SKS," uvedl. Také na dálnici na Prahu jsou poničené billboardy a mosty. "Ale zase je to pěkné, že nám ukázali, kudy se na to hřiště jede, takže jsme ho našli," dodal s nadsázkou.

Související témata:
mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program