nepěkné počítání

Plzeň je jeden zápas od smutného rekordu: Gól nedala už 381 minut

Michael Krmenčík a Jan Kopic
Zdroj: Profimedia
Michael Krmenčík a Jan Kopic

Fotbalová Plzeň v posledních týdnech nebaví. V tabulce první ligy sice patří Viktorii průběžné třetí místo, jenže pohled na útočnou aktivitu je tristní. Čert vem prohru se Slováckem. Problém je v tom, že fotbal Viktorky začíná být nuda.

Západočeši museli skousnout nečekanou prohru se Slováckem. Jenže trable jsou dlouhodobější. Plzeň nedala gól více než čtyři zápas, v součtu to dělá už 381 minut. Za poslední čtyři duely vystřelila všehovšudy čtyřikrát na bránu.


Problém připouští i sám trenér Pavel Vrba, který svůj tým vždy dokázal hrdě bránit. „Hodnotí se mi to velice těžce, byl to naprosto zasloužený výsledek. Slovácko tady hrálo velice dobře, my jsme v prvním poločase předvedli jeden z nejhorších výkonů za mého působení v Plzni,“ přiznal.


Kolaps se Slováckem mělo možná na svědomí šetření opor, ale ani ty v předchozích zápasech moc nezářily. Navíc se Plzeň musí pomalu smiřovat s tím, že brzy odejde do Belgie středopolař a špílmachr Patrik Hrošovský, tedy jeden z mála, kteří snesou vysoké nároky na kvalitu výkonů.


Přitom je jasné, že pokud bude chtít Plzeň pokračovat v boji o Evropskou ligu, bude doma muset dát ve čtvrtek Antverpám gól. Pavel Vrba stále věří, že se tým chytne a menší krizi má na svědomí jen to, že dal šanci hráčům, kteří v základu jindy tolik nehrají.


„Víme, že nás čeká ve čtvrtek hodně důležitý utkání, tak jsme ty změny udělali proto, abychom tu zátěž dali celému kádru, který tady je,“ dodává Vrba.


Faktem ale zůstává, že na spadnutí už je neslavný rekord, který je v Plzni zapsaný černým písmem od roku 2008. Tehdy nedala Viktorka branku 5 zápasů v řadě.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: SC Magdeburg - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour - Pardubice

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program