Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.6. 2017 20:10
grandslam roland garros

Plíšková zvládla přetěžký zápas! Na French Open už je mezi osmi!

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková

Karolína Plíšková má stále naději, že se po grandslamovém Roland Garros stane světovou jedničkou! V osmifinále totiž porazila Veroniku Cepedeovou Roigovou z Paraguaye po velké bitvě 2:1 na sety.

Plíšková po špatném úvodu zvítězila 2:6, 6:3 a 6:4. Na antukovém Roland Garros postoupila do čtvrtfinále poprvé a dvě výhry ji dělí od postu světové jedničky.
 

Ve středu se Plíšková v boji o semifinále utká s domácí tenistkou, nasazenou osmadvacítkou Caroline Garciaovou. Loňská finalistka US Open Plíšková vystřídá v čele žebříčku WTA Němku Angelique Kerberovou, pokud postoupí do sobotního finále.


"Jsem tak šťastná, že si to neumíte představit. Bylo to hrozně těžké, potkaly jsme se poprvé a necítila jsem se dobře," řekla Plíšková v rozhovoru na kurtu.


První set byl z jejího pohledu jako ze zlého snu. Turnajová dvojka nemohla trefit kurt, udělala 16 nevynucených chyb a dala jen čtyři vítězné údery. Po sedmi minutách prohrávala po dvojchybě už 0:3. "Allez-y! Karolina," ozvalo se z tribun francouzsky do toho, a pak i slovensky "Pome!" Diváci vycítili, že potřebuje probudit.

V prvním setu se to nepovedlo. Za stavu 1:5 odvrátila první setbol. Podání si udržela, přesto hodila raketou o lavičku a v další hře o set přišla.
 

Došla si na toaletu a od druhé sady se situace změnila. Jako by si v zákulisí seřídila mířidla: její údery začaly padat k lajnám a Cepedeová její razanci nestíhala. Česká favoritka začala dominovat a vedla rychle 5:0. Pak se trošku zasekla, v sedmé hře nevyužila dva setboly, ale čistou hrou dokázala druhý set dokončit.
 

V rozhodující sadě se rozehrála hra nervů. Plíšková šla do brejku 2:1, ale vzápětí o výhodu přišla. Cepedeová, z prvního kola přemožitelka Lucie Šafářové, hrála odvážně a dostávala českou hráčku i pod tlak. Plíšková ale přežila kritické momenty - v šesté hře odvrátila dva brejkboly a v osmé ještě jeden. Za pomoci chyb soupeřky naopak získala rozhodující brejk na 5:4 a při svém podání proměnila první mečbol.

ram, čtk TN.cz