Publikováno 4. 6. 2017
grandslam roland garros

Plíšková válí! Už jen tři výhry ji dělí od postu světové jedničky

Karolína Plíšková

Tenistka Karolína Plíšková postoupila poprvé do osmifinále French Open. Turnajová dvojka zdolala v Paříži Němku Carinu Witthöftovou 7:5, 6:1 a tři výhry ji dělí od postu světové jedničky.

Plíšková je v osmifinále grandslamu teprve potřetí. V lednu došla do čtvrtfinále Australian Open a loni hrála finále US Open.

Poslední česká zástupkyně ve dvouhrách měla proti 73. hráčce světa Witthöftové problémy je v polovině první sady. Po rychlém nástupu a vedení 2:0 ztratila další čtyři hry, ale dokázala se dostat zpět do rytmu.

Nepomáhala si tolik svým obávaným servisem, ale ve výměnách hrála dobře a dostatečně razantně. O tři roky mladší Němku zatlačila a čistou hrou při jejím podání zvýšila v první sadě na 6:5. Pak při svém servisu prohrávala 0:40, ale tie-break nepřipustila a ziskem pěti míčů v řadě uzavřela první set.

Ve druhém setu už svěřenkyně kouče Davida Kotyzy na kurtu dominovala. Vypracovala si náskok 4:0 a Witthöftové povolila jen game. Duel ukončila po 70 minutách přesnou smečí, což byl její 34. vítězný úder.

Pětadvacetiletá Plíšková vystřídá v čele žebříčku WTA Němku Angelique Kerberovou, pokud postoupí do sobotního finále. V pondělí se Plíšková utká s Jihoameričankou - její soupeřkou bude buď 115. hráčka světa Mariana Duqueová z Kolumbie, nebo Veronica Cepedeová z Paraguaye (97.), která v prvním kole vyřadila Lucii Šafářovou.