Turnaj v Čeng-čou

Plíšková slaví čtvrtý titul v sezoně! Chorvatce Martičové nedala šanci

Karolína Plíšková

Může slavit. Karolína Plíšková vyhrála nový turnaj WTA v čínském Čeng-čou. Ve finále porazila Chorvatku Petru Martičovou 6:3, 6:2 a oplatila jí porážku z French Open. Rodačka z Loun vybojovala svůj čtvrtý titul v této sezoně a patnáctý v kariéře.

Zápas výrazně ovlivnilo počasí. Původně měl duel začít v osm hodin ráno středoevropského času. Nicméně hrát se začalo až ve 14 hodin.

Úvod vyšel lépe Chorvatce. Martičová rychle vedla 2:0. Nicméně pak opět přišel déšť a několik minut se nehrálo. Poté, co se obě hráčky vrátily, otočila Plíšková skóre a první set ovládla 6:3.

I ve druhé sadě se dostala do vedení jednoho brejku. Za stavu 3:1 pro českou hráčku ale opět přišel déšť a hráčky vyhnal z kurtu. Po necelých patnácti minutách se ale utkání znovu rozběhlo.

A Plíšková se svou soupeřkou doslova zametla. Ze zbývajících čtyř her vyhrála tři a připsala si čtvrtý titul v této sezoně a patnáctý v kariéře.