australian open 2. kolo

Plíšková se Strýcovou jsou ve 3. kole. Soupeřkám nadělily kanára!

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková a Barbora Strýcová jsou ve třetím kole Australian Open. Obě české tenistky zvládly svá utkání 2. kola bez větších potíží a jejich soupeřky si dokonce na cestu domů odnesly nepopulárního "kanára".

Tenistka Karolína Plíšková dnes zvítězila v druhém kole Australian Open nad ruskou Annou Blinkovovou 6:0 a 6:2. Postup do třetího kola si také zajistila Barbora Strýcová, která Němku Andreu Petkovicovou zdolala poměrem 6:0 a 7:5.

Plíšková nedala ruské soupeřce v Aréně Margaret Courtové prakticky žádnou šanci. V obou sadách poměrně rychle šla do brejkbolů, z nichž pět proměnila. Jen v druhém setu dovolila Blinkovové proměnit její dvě podání, ovšem za stavu, kdy už s přehledem vedla 4:0.

Stejné sebevědomé skóre jen s prohozenými sety předvedla nasazená pětka Plíšková i v úvodním utkání před dvěma dny, kdy porazila Španělku Saru Sorribesovou 6:2 a 6:0.

Strýcová dnes měla s Petkovicovou po hladké první sadě větší potíže v druhém setu, v němž ztratila dvě podání.Přesto nakonec soupeřku zdolala poměrně s přehledem ve dvou setech.

V pavouku dvouhry naopak končí Radek Štěpánek. Český matador, který se do hlavního turnaje prokousal přes kvalifikaci, nestačil na Belgičana Goffina, jemuž podlehl 0:3 na sety.