Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2019 10:15
fed cup česká reprezentace

Plíšková potvrdila Fed Cup, Kvitová raději Rusko a Emiráty!

Karolína Plíšková a Fed Cup
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková a Fed Cup

Už druhý únorový víkend čeká na fedcupový tým souboj s Rumunskem. Zatímco Petra Kvitová se ze čtvrtfinálového klání v národním týmu omluvila, Karolína Plíšková hlásí, že je připravena za české barvy bojovat.

Plíšková odehrála skvělý Australian Open, postupně vyřadila Camilu Giorgiovou, Garbiňe Muguruzovou i Serenu Williamsovou. Nakonec jí stopku vystavila až budoucí vítězka a světová jednička Naomi Ósakaová v semifinále.
 


Po návratu z Austrálie oznámila Plíšková na svých internetových stránkách, že je připravená nastoupit v českých barvách i ve Fed Cupu. „Na únorový Fed Cup se moc těším. Loňské finále jsem bohužel kvůli nemoci a zranění zmeškala, tak se pokusím dostat tam náš tým i letos,“ říká pátá hráčka žebříčku WTA.
 

14

GALERIE: Petra Kvitová a Karolína Plíšková

Zdroj: Profimedia

Petra Kvitová

Hodnocení:


Rumunsko do Ostravy posílá tu nejlepší možnou sestavu. Jeho tým tvoří vedle nedávné světové jedničky a dnes třetí hráčky světa Simony Halep také Monika Buraznescu, která figuruje na 28. místě žebříčku WTA. Společně s nimi jsou v nominaci také Irina-Camelia Begu, Ana Bogdan a Monica Nicuescu. Všech pět rumunských tenistek patří do světové stovky.


„Ano, přijede i Simona Halep, takže to bude velká bitva! Ale v Ostravě je vždy báječná atmosféra, naposledy jsme tam porazily,“
dodala Plíšková.


Český tým ještě definitivně neoznámil své složení. Jisté ale je, že trenér Pála nebude mít k dispozici Petru Kvitovou, která dala přednost obhajobě bodů na turnajích v Petrohradu a v Dauhá. Na začátku února by pak Kvitová měla také vypovídat u soudu v případu doposud nevyřešeného přepadení v prostějovském bytě.

ram TN.cz