gratulace úspěšné osmifinále

Plíšková postoupila na US Open mezi nejlepších osm tenistek!

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková je ve čtvrtfinále grandslamového US Open. V neděli večer dokázala porazit Ashleigh Bartyovou z Austrálie 6:4 a 6:4 a na newyorském klání zatím ještě neztratila set. V osmifinálovém utkání dokázala být stoprocentní na svém servisu.

V utkání s turnajovou osmnáctkou Bartyovou předvedla Plíšková nejlepší výkon v turnaji. Hrála pestře, vyrovnala se s nepříjemnými čopy soupeřky a především odvrátila všech osm brejkbolů, kterým čelila. Například v osmé hře prvního setu prohrávala už 0:40, ale pěti fiftýny v řadě hrozbu ztráty podání zažehnala.

Sama byla při brejkbolech stoprocentní a oba využila. Ten první hned v první hře utkání a druhý ve třetím gamu druhého setu. Po necelé hodině a půl využila při svém podání první mečbol, chybující Bartyová trefila returnem síť.

"Po mečbolu jsem cítila velkou úlevu," řekla s úsměvem Plíšková. "Vypadá to, že jsem vyhrála jednoduše, jenže každý game byl těžký. Čelila jsem mnoha brejkbolům, ale v důležitých momentech jsem zahrála dobře," pochvalovala si předloňská finalistka newyorského grandslamu.

Ve čtvrtfinále čeká Karolínu vítězka duelu mezi Serenou Williamsovou a Kaiou Kanepiovou z Estonska.