WTA Madrid

Plíšková otočila proti vycházející hvězdě, postupuje i Muchová

Jakub Martinovský
30.4. 2021 18:35

Karolíně Plíškové se podařilo otočit utkání proti Američance Cori Gauffové, která patří mezi vycházející hvězdy světového tenisu. V pouhých sedmnácti letech jí už patří 35. místo a stále stoupá světovým žebříčkem. Na českou hráčku to však nestačilo. Lounská rodačka vyhrála 5:7, 6:3 a 6:2. Plíšková tak i nadále potvrzuje zlepšenou formu před French Open. Ve druhém kole ji čeká Ruska Pavlučenková. Dále postupuje i Karolína Muchová.

V prvním setu byla talentovaná Američanka lepší hráčkou na kurtu. Plíšková si v úvodu utkání dvakrát ztratila servis a Gauffová měla za stavu 5:4 možnost dopodávat první set. To se sice nepodařilo, ale v následujícím gamu Plíšková opět ztratila servis a na druhý pokus už Američanka nezaváhala.

Druhý set už byl v podání (i na podání) Plíškové daleko lepší. Během něj si neztratila ani jeden servis, a jelikož v šestém gamu soupeřku o ten její připravila, vyhrála druhou sadu 6:3. Velká jízda pokračovala i v rozhodující části hry. Tedy alespoň první čtyři hry, které dokázala česká hráčka vyhrát. Další dva gamy šly na stranu Gauffové. To ale bylo od Američanky vše a Plíšková vyhrála třetí set 6:2.

„Do utkání zápasu jsem nevstoupila dobře, ale postupně jsem se dostala do hry a začal mi chodit servis. Mám velkou radost, že jsem postoupila. V minulosti jsem tu odehrála dobré zápasy, tak snad to zopakuji,“ řekla Plíšková po zápase.

Muchová ztratila jen 4 hry

Karolína Muchová ve svém druhém letošním turnaji na antuce byla úspěšná. Semifinalistka letošního Australian Open si na předchozím turnaji ve Stuttgartu poranila záda, ale nyní to vypadá, že již je zdravotně v pořádku. V prvním kole turnaje v Madridu si přesvědčivě poradila s Číňankou Wangovou 6:1 6:3.

Česká hráčka nedala soupeřce vůbec žádnou šanci. Hned první čtyři gamy, během kterých soupeřku dvakrát brejkla, získala pro sebe. Na závěr setu vzala Muchová Čínance podání ještě jednou a vyhrála 6:1.

Nápaditý celodvorcový tenis předváděla Muchová i ve druhé sadě. Začala ji stejně jako set první, tedy čtyřmi vyhranými gamy v řadě. Nakonec suverénně vyhrála 6:1 6:3 a v dalším kole se může těšit na světovou dvojku Naomi Osakaovou.