Plíšková nadělila kanára a bude ve finále, sestra Kristýna prohrála

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 5. 6. 2020

Dalšími zápasy pokračoval turnaj LiveScore Cup konaný na pražské Štvanici. Do akce šla nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková, která si hladce poradila s Kateřinou Siniakovou a ve druhém setu ji dokonce uštědřila kanára. Na kurtu se představila také Karolína Muchová, která porazila Kristýnu Plíškovou 2:1 na sety.

Karolína Plíšková do utkání vstoupila naprosto dominantně a svoji převahu ukazovala od prvního balónu.

Za stavu 3:0 sice přišla také o svoje podání, ale vzápětí si ho vzala opět zpátky, a nakonec vyhrála první set 6:1. Ve druhé sadě to pak byla krasojízda v podání světové trojky, která udělila Kateřině Siniakové nepopulárního kanára a za 55 minut slavila pohodlnou výhru.

Druhý zápas mezi Karolínou Muchovou a Kristýnou Plíškovou se naopak natáhl na tři sety. První sadu získala za 35 minut Plíšková, ale ve druhé vyrovnané sadě dokázala Muchová srovnat na 1:1 na sety. O osudu zápasu tak musel rozhodovat třetí set, který se hrál za už dost ztížených světelných podmínkách.

Výhru však nakonec slaví 26. hráčka WTA, která porazila Kristýnu Plíškovou 6:3 ve třetím setu a v konečném pořadí končí Muchová druhá za překvapivou vítězkou skupiny Terezou Martincovou, která se ve finále střetne s Karolínou Plíškovou