Aktualizováno 10.2. 2019 17:55
fed cup velké drama

Siniaková vítězí, fedcupovou bitvu s Rumunskem rozhodne čtyřhra!

Kateřina Siniaková

Kateřina SIniaková porazila Mihaelu Buzarnescuovou ve dvou setech 6:4 a 6:2 a vybojovala pokračování zápasu fedcupového čtvrtfinále s Rumunskem. Předtím totiž Karolína Plíšková prohrála s bývalou světovou trojkou Simone Halepovou 1:2 na sety.

Plíšková doplatila na příliš velké množství nevynucených chyb. Navíc ji tentokrát nepodržel servis, celkem ho během zápasu sedmkrát ztratila. V prvním setu o něj přišla dvakrát a prohrála 4:6. Ve druhé sadě ztratila vedení 5:3, ale v dramatické koncovce druhé sady na returnu ve dvanáctém gamu proměnila hned první setbol a srovnala krok. V rozhodujícím setu ještě snížila z 2:5 na 4:5, ale Halepová na druhý pokus utkání dopodávala.

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia Karolína Plíšková

K postupu teď svěřenkyně Petra Pály, které vyhrály šest Fed Cupů za posledních osm let, potřebují nutně vyhrát druhou dnešní dvouhru i čtyřhru. Jinak budou hrát baráž, v níž byly naposledy v roce 2008. Tehdy se přes Izrael dostaly do elitní Světové skupiny.