Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2018
tenis singapur se blíží

Plíšková má Turnaj mistryň na dosah! V Číně už je v semifinále

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia

Tenistka Karolína Plíšková je opět o krok blíže účastni na Turnaji mistryň. V čínském Tchien-ťinu porazila Britku Katie Boulteriovou 5:7, 6:0 a 6:3 a postoupila do semifinále turnaje.

Šestadvacetiletá Plíšková drží v žebříčku pro start v Singapuru poslední postupové osmé místo a body se jí na menším turnaji v Tchien-ťinu začaly připisovat právě až v semifinále. Aktuální česká jednička svádí souboj zejména s Nizozemkou Kiki Bertensovou, jež ve čtvrtek vypadla v Linci ve druhém kole. Plíšková má před ní aktuálně náskok 60 bodů.

 

V případě triumfu v Tchien-ťinu, kde startuje na divokou kartu, by česká tenistka získala dalších 170 bodů. V semifinále se Plíšková utká s vítězkou duelu mezi Běloruskou Arynou Sabalenkovou a Švýcarkou Timeou Bacsinszkou.

 

O čtvrtfinálovou výhru proti 101. hráčce žebříčku Boulterové dnes musela turnajová jednička tvrdě bojovat. Jednoznačný byl pouze druhý set, v němž Plíšková soupeřce nadělila za 29 minut "kanára". Ve více než dvouhodinovém zápase přišla světová šestka netypicky pětkrát o podání, sama však nakonec přemožitelce Barbory Krejčíkové z 2. kola vzala servis devětkrát a splnila roli favoritky.

 

mm ČTK