tenisový turnaj

Karolína Plíšková je v Římě ve čtvrtfinále! Dál jde i Vondroušová

Richard Wagner
18.9. 2020 23:38

Česká tenistka Karolína Plíšková nepřipustila zaváhání a na turnaji v Římě postoupila do čtvrtfinále, když ve dvou setech dokázala porazit ruskou hráčku Annu Blinkovovou (6:4, 6:3). Dál jde také Markéta Vondroušová, která po bitvě zdolala Slovinku Hercogovou.

Plíšková ve svém druhém utkání v Římě znovu neztratila set a po výhře nad krajankou Barborou Strýcovou zvládla i duel s 65. hráčkou světového pořadí.

Vyrovnaný první set rozhodla druhá nasazená hráčka v desátém gemu, kdy čistou hrou sebrala soupeřce podání a zakončila první sadu suverénním způsobem. Rozhodující set vypadal dlouhou dobu na jednoznačnou hru ze strany Plíškové.

Za stavu 5:1 však uhrála Blinkovová dva gemy v řadě, Češku ale nerozhodila a Plíšková bezchybně doservírovala zápas do vítězného konce.

Do čtvrtfinále postupuje také Markéta Vondroušová, která ve třech setech zdolala Slovinku Polonu Hercogovou.