tenis

Plíšková finále v Římě nedohrála. Poprvé v kariéře byla nucena vzdát

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
21.9. 2020 15:17
Téma:

Karolína Plíšková loňský titul z Říma neobhájila. Finálový duel se Simonou Halepovou z Rumunska musela skrečovat kvůli zranění, které ji limitovalo od prvních výměn. Česká tenistka i přes smutnou prohru zůstane na čtvrté příčce žebříčku WTA.

Plíšková hrála v Římě ve skvělé formě a po celý týden předváděla výborný tenis. Do finále prošla se ztrátou jediného setu, jenže před pondělním finále nastoupila na kurt se zafixovaným stehnem levé nohy a od prvních výměn bylo zřejmé, že bude mít problém s pohybem.


Halepová navíc hrála skvělý tenis, téměř nechybovala a v první sadě uspěla ve všech třech pokusech, prolomit podání Plíškové. Po prvním setu si česká tenistka k sobě zavolala fyzioterapeutku a nakonec zkusila nastoupit do druhé sady, ve které byla i úspěšná při jednom podání Halepové. Jenže poté, co prohrála i svůj pátý servis, rozhodla se zápas vzdát. Byla to její vůbec první skreč v kariéře.

„Přitahovač na levé noze mě bolel už při dvou předchozích zápasech a zhoršovalo se to. Dnes před zápasem už to bolelo opravdu hodně, ale bylo to finále a chtěla jsem to alespoň zkusit. Bohužel to nešlo,“ řekla Karolína ke své skreči. Zápas vzdala vůbec poprvé v kariéře.


„Chtěla bych poděkovat divákům, že přišli. A zároveň mě mrzí, že jsme dnes nemohla hrát tak, jak bych chtěla. Jsem smutná jsem toto finále nemohla dohrát, ale respekt Simoně, Byla dnes hodně silná a musíte být v pořádku abyste mohli uspět,“ sdělila česká tenistka na slavnostním ceremoniálu.


„Kredit patří i organizátorům, je velmi těžké uspořádat takový turnaj v dnešní době. Na Řím budu mít stále krásné vzpomínky, loni jsme tu vyhrála, letos o kousek nevyšlo,“ dodala Plíšková.


Turnaj WTA, Řím:

Halepová (Rum.) - Plíšková (ČR) 6:0, 2:1 skreč

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Tipsport Premier League 2021

   01:05 03:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   10:55

   WorldSBK - Emilia - Romagna Round (Tissot Superpole Race)

   11:35

   Kolo pro život - Orlík

   11:50

   Český motorsport 2021 (3)

 • Nova Sport 2

  • KSW 61: Pudzian vs. Juras

   23:05 02:05
   02:05

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   02:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

   09:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Sale Sharks

   10:40

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   10:55

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

Celý program