válka o děti

Plekanec žaluje Vondráčkovou. Prý unesla jejich syny

Hokejová hvězda Tomáš Plekanec podal u mezinárodního soudního dvora v Haagu žalobu na svou manželku zpěvačku Lucii Vondráčkovou. Podle Plekance Vondráčková unesla jejich syny. Zpěvačka tuto informaci zveřejnila na sociálních sítích s tím, že kvůli žalobě byly dětem odebrány pasy. A to je prý také důvod, proč Plekanec na svátky odlétá do Kanady.

Další fáze rozvodové války mezi Vondráčkovou a Plekancem začala v pátek, kdy hokejista na sociálních sítích informoval, že v Česku odehrál poslední zápas a na svátky odletí za svými syny do Kanady.

 

"Je to neprofesionální, ale nejsem jen hokejista, jsem taky táta. Vím, že to není standardní chování profesionálního hráče, ale nemohu jinak. Vánoční svátky chci strávit se svými syny. A když nemohou přijet ani na prázdniny do Česka, letím já za nimi," vyjádřil se Plekanec.

 

Stříbrná slavice ale na status odloučeného manžela ostře zareagovala na své sociální síti. Ke komentáři přidala fotku lvice s krvavou tváří, která chrání své mládě.

 

"Ve svém srdceryvném prohlášení o vynucené cestě za dětmi se pan Tomáš Plekanec jaksi zapomněl zmínit o tom, ze on sám jakoukoliv cestu svých dětí znemožnil. Podal skandální a nesmyslnou žalobu na vlastní ženu, že měla unést své syny," uvedla Vondráčková.

 

"Právě na základě žádosti pana Plekance bylo v Kanadě iniciováno takzvané návratové řízení, ve kterém se domáhá toho, aby byly děti nuceny přestěhovat se z Kanady do České republiky. V rámci tohoto řízení kanadský soud uložil paní Lucii Vondráčkové, aby odevzdala soudu cestovní doklady obou dětí," uvedl advokát Vondráčkové Petr Machálek.

 

 

Lucie Vondráčková dnes pro televizi Nova své vyjádření ještě doplnila. "Tatínek odjel dobrovolně bez jakékoliv dohody rodičů. Původně měl zůstávat v Kanadě do konce června příštího roku. My tu chceme do budoucna zůstat. Kluci tady mají školu, kroužky, kamarády, zázemí," řekla.


Zpěvačka také naznačila, jak budou svátky v Kanadě vypadat. Plekancovi prý v kontaktu s dětmi bránit nebude. "Tatínek přiletí na pět dní. Čekám až se mi ozve a jsem připravená se s ním rozumně dohodnout. Vidět kluky může, kdykoliv chce." Plekancovu reakci na prohlášení Vondráčkové se dnes nepodařilo získat. Hokejista nereagoval na žádosti o rozhovor.

Související témata:
Simona Šimková/mj TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program