Hádky okolo rozvodu

Plekanec vrací úder: Vondráčková ze mě dělala pitomce!

Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia
Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec hlásí protiútok! Dlouho o jeho krachujícím manželství s Lucií Vondráčkovou mlčel a nechal mluvit jí. Teď se ale role obrátily a kladenský hokejista se do své bývalé partnerky pořádně opřel. „Dělá ze mě pitomce,“ štve Plekance.

Krátce po oznámení krachu manželství byla hodně upovídaná Lucie a tvrdila, že to je vše hodně nečekané. Tomáš Plekanec ale tvrdí úplný opak. „Asi v polovině, zhruba po čtyřech letech to začalo být všelijaké,“ přiznal v Magazínu MF DNES Plekanec.


„Pokud děti budou cítit, že tam pro ně máma je, byl jsem rád, že si může od rodiny odpočinout, rozptýlit se a pracovat na své kariéře. Nikdy jsem nechtěl, aby s nimi jen seděla doma a nevadilo mi, že lítá do Česka. Až do doby, kdy už to začalo být moc,“ přiznal kladenský rodák. „A to vyprávím jen z hlediska kluků, vůbec nemluvím o tom, jak to bylo mezi námi jako manželi.“


Z lásky se ale stala nenávist a boj právníků. „Mám husí kůži, když si vzpomenu, co se dělo poslední dva roky. Nebo když si přečtu textovky, které jsme si napsali,“ narážel Plekanec především na zprávu týkající se rozvodu.


„Třetího srpna jsme se dohodli, že se rozejdeme. Řekli jsme si, že to nemá cenu a hlavně ať to co nejmíň odnesou kluci. Dohodli jsme se, že to oba zveřejním přes Facebook, tři dny se o tom bude mluvit a pak bude klid. Na to mi ona napsala, ať se obrátím na její paní v Montrealu,“ popsal Plekanec domluvu ohledně oznámení rozvodu. Až později se dozvěděl, že jde o právničku.


Prý už věděla, že se rozejdeme, tak se byla informovat. Sama mi to přiznala. A ještě dodala, ať kontaktuju NHL, že oni takové věci umí potichu. Všechno měla dlouho dopředu promyšlené, zatímco já neměl právníka ani v Česku a s nadsázkou jsem vzal prvního, kterého jsem potkal,“ přiznal bývalý kapitán české reprezentace.

GALERIE: Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková se snaží chránit své děti

1
/
7
Zdroj: Profimedia
Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková - 2

„Až teď vidím, jak bylo všechno promyšlené a připravené. A já to celou dobu nevěděl,“ je přesvědčený Plekanec o tom, že z něj dělala známá česká zpěvačka celou dobu pitomce.


„Ještě jsem mu (právníkovi) naivně řekl, že se s Luckou určitě rychle dohodneme. Nějak se vyrovnáme a o kluky se postarám. Jenže ona najednou přišla s tím, ať všichni jedeme do Kanady a rozvod dotáhneme dohodou tam.“ Vrtí hlavou kladenský hokejista, který v letošní sezoně nastoupil k zápasu číslo 1000. v NHL a později se vrátil zpět do Česka.


„Asi dva dny potom, co jsme se rozešli, se opravdu sebrala a odjela do Kanady. Což jsem zjistil až za nějakou dobu, protože jsem žil v tom, že je tady a točí film s Hanzlíkem,“ uvědomuje si zpětně Plekanec. Stejně tak už moc dobře ví, že rozvodové papíry podepsala ve stejný den, jako na Facebooku zveřejnila informaci o rozvodu.

 

Ani Plekanec ale není úplný svatoušek. Krátce po oznámení krachu manželství našel útěchu v náručí jiné Lucie. Lucie Šafářové, elitní české tenistky, která krátce po oznámení vztahu s Plekancem oznámila i konec kariéry, který ji čeká po Australian Open. Ihned se tak začalo spekulovat o tom, že právě Šafářová je důvodem rozvodu.

 

„Není mi to příjemné. Ale ani jeden jsme neudělali nic špatného, Lucka nikdy nebyla důvodem našeho rozchodu,“ odmítá obvinění Plekanec, který i Šafářové nabídl, že se kvůli tlaku okolí s ní rozejde. „Několikrát jsme se o tom bavili: jestli se na to nechce vykašlat a že se třeba potkáme jindy. Ale vždycky jsme došli ke stejnému závěru. Proč by nám někdo, kdo neříká pravdu, měl ničit vztah?“


I proto se rozhodl pro Magazín MF DNES promluvit. „Kolikrát jsem si o sobě přečetl, že jsem utekl od rodiny se dvěma dětmi? Nemůžu věčně sedět na zadku a koukat, jak ze mě někdo dělá pitomce,“ narážel Plekanec především na to, že se z kamerových záznamů dozvěděl, že Vondráčkovou doma navštěvoval herec Matěj Hádek.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • UFC Reloaded (40)

   17:55 18:35
   18:35

   NBA - Vychytralé akce

   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

Celý program