Aktualizováno 5.11. 2016 09:52
NHL Čechům se nedařilo

Plekancův Montreal dostal 10:0! Mrázek nevychytal Winnipeg

Tomáš Plekanec a jeho Montreal proti Columbusu
Zdroj: NHL media

Ve všech třech zápasech NHL byli vidět Češi. Příliš se jim však nedařilo. Plekancův Montreal inkasoval od Columbusu deset gólů. Gólman Petr Mrázek nezabránil prohře svého Detroitu s Winnipegem. Vrbata si připsal jednu asistenci, ta však Arizoně nepomohla. Coyotes podlehli Anaheimu 1:5 a zásluhu na tom měl i Ondřej Kaše.

Jako na kolotoči! Tak se dá přirovnat zápas Montrealu, který podlehl Columbusu vysoko 0:10. Hořkou porážku musel snášet i kapitán českého národního týmu Tomáš Plekanec. Kladenský rodák nezažívá nejvydařenější sezonu a stále čeká na gól. Toho se v nejprestižnější lize světa znovu nedočkal ani Lukáš Sedlák, který v barvách Columbusu znovu nastoupil.

 


Do branky Detroitu se postavil opět Petr Mrázek. Český gólman zaznamenal proti Winnipegu 26 úspěšných zákroků a jeho slovenský spoluhráč Tomáš Tatár dvě asistence. Přesto se z výhry 5:3 radovali hokejisté Jets.

 


Do duelu Aneheimu s Arizonou nenastoupil zraněný Martin Hanzal. Na straně Coyotes byl z českých zástupců pouze Radim Vrbata, který asistoval na jediný gól Arizony. Ta podlehla Kačerům 1:5 a zásluhu na tom měl i mladík Ondřej Kaše, který přihrával na čtvrtou branku Aneheimu.

 

 

Výsledky zápasů NHL:
Columbus - Montreal 10:0
Detroit - Winnipeg 3:5
Anaheim - Arizona 5:1
 

lju TN.cz