Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokej První liga

Plekancův gól na postup nestačil, ostatní favorité nezaváhali

Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia

Hokejisté Kladna nevyužili první možnost ukončit sérii s Přerovem a na jeho hřišti prohráli 2:1. Namále měly České Budějovice, které v poslední třetině otočily zápas s Havířovem a ujaly se vedení 3:1 na zápasy. Ve stejné situaci je i Jihlava, která zdolala Litoměřice 6:3.

 Jaromír Jágr opět nefiguroval na soupisce a stál pouze v civilu na střídačce. A už ve třetí minutě musel přihlížet tomu, jak v přesilové hře prostřeluje z úhlu Cikánka Jakub Navrátil. O pět minut později už ale bylo srovnáno. I Kladno využilo přesilovku a trefil se nejproduktivnější hráč play off Tomáš Plekanec.


Osm minut před koncem se Přerov dostal opět do vedení. A opět to byl gól v početní výhodě. Marek Sikora se protáhl až před branku a místo střely zvolil přihrávku na Tomáše Sýkoru, který neměl problém odkrytou branku trefit a zařídit tak vítězství 2:1.
 

Divoký zápas viděli diváci v Havířově. Motor šel ve 13. minutě do vedení zásluhou Babka, domácí ale dokázali díky Veselému ještě do první přestávky srovnat. A po pauze se dokonce dostali do vedení. To krásnou akci do prázdné branky zakončil Tomáš Gřeš.


Budějovice stihly ve 29. minutě srovnat, ale Havířov si v polovině zápasu vzal vedení zpět, když se v přesilovce prosadil Lukáš Bednář. Vedení opět ale Havířov nedokázal udržet. Osm minut před koncem srovnal druhým gólem v zápase Babka. A o chvíli později Motor vedl 4:3. Tento stav vydržel až do závěrečné sirény a v sérii se vedou 3:1.
 

Namále měli hokejisté Jihlavy. Ti už ve čtvrté minutě prohrávali o dva góly, skóre ale dokázali otočit. A to především díky skvělé druhé třetině, kterou ovládli 3:0. Nakonec Dukla zvítězila v klidu 6:3 a stav série je 3:1.

Největší drama bylo k vidění v Prostějově. Zápas za stavu 3:3 musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hokejisté Vsetína a jsou jednu výhru od postupu do semifinále. 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:15 14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program