čtyři zápasy

Play-off NBA zná další tři postupující: Vítězové konferencí a Atlanta

3.6. 2021 8:05

První kolo play-off basketbalové NBA v noci poznalo tři další postupující týmy. Druhé kolo si zahrají vítězové konferencí Utah a Philadelphia a také Atlanta. Do vedení 3:2 v sérii se dostal Dallas proti LA Clippers.

Favorité nezaváhali a v prvním kole smetli outsidery. Philadelphia si čtvrtou výhrou v pátém zápase vysloužila postup přes Washington po výsledku 129:112.

To mistr základní části ze západu Utah si poradil s Memphisem především díky neuvěřitelé bodové smršti v první čtvrtině. Hráči Jazz ji vyhráli 47:27. V celé historii NBA dal více bodů v první části pouze Cleveland v roce 2017. Cavaliers jich tehdy stihli 49. Utah nakonec zvítězil 126:110 a v sérii vyhrál 4:1.

Rovněž 4:1 vyhrála i Atlanta nad New Yorkem Knicks. Ofenzivu Hawks tradične táhnul Trae Young, který stihnul za 41 minut 36 bodů, 4 doskoky a 9 asistencí. Atlanta v zápase zvítězila 103:89.

Jediný duel, který se v noci hrál za vyrovnaného stavu, byl zápas Los Angeles Clippers s Dallasem Mavericks. V prvních třech částech se ve vedení vystřídaly oba týmy, ale třetí čtvrtinu Dallas skončil s náskokem čtrnácti bodů, což stačilo k udržení těsné výhry 105:100.

Nejlepším střelcem zápasu i celé noci byl tahoun Mavericks Luka Dončič. Hvězdný Slovinec zaznamenal 42 bodů a přidal osm doskoků a čtrnáct asistencí. Především díky němu vede Dallas v sérii 3:2 a je krok od vyřazení Clippers.