nový start další premiéra

Jsme připravení, hlásí Satoranský. Play off NBA začíná už i pro něj

Tomáš Satoranský
Zdroj: Profimedia
Tomáš Satoranský
Téma:
NBA

Dvaaosmdesát zápasů měl český basketbalista Tomáš Satoranský, aby při své premiérové sezoně objevoval svět sám pro sebe zvaný NBA. V noci z neděle na pondělí však přichází další level. Český rozehrávač ze zámoří hlásí, že on, Wizards i celý Washington jsou připraveni.

Washington má za sebou povedenou základní část. Po rozpačitém začátku sezony se Wizards svezli se životní formou své hvězdy Johna Walla a odměnou jim je postup do vyřazovacích bojů ze čtvrtého místa Východní konference. A nedočkavost u Wizards i v jejich okolí nyní kulminuje. „V klubu i ve městě je to cítit. Je to dáno i našimi výsledky. Začali jsme špatně, ale pak jsme měli obrovskou šňůru výher, rekordní výhru v domácích zápasech. Skončili jsme po 35 letech první v naší divizi. Po dlouhé době měl Washington tolik vítězství,“ přibližuje náladu v hlavním městě USA Tomáš Satoranský.


Zvláštní atmosféru navíc podporují i Capitals, se kterými Satoranského tým sdílí arénu: „Za tu euforii může i hokej tím, že jim se dařilo, také vyhráli divizi. Play-off začali v pátek, hrajeme ho současně a doufejme, že tuto sportovní atmosféru dokážeme využít v náš prospěch a že se nám v play-off bude dařit.“


Potvrdit letošní dobrou formu budou muset hráči Washingtonu už v prvním kole pro Atlantě Hawks. Právě Verizon Center může sehrát v prvním kole play-off velkou roli. Wizards z vlastní palubovky odcházejí poraženi jen výjimečně. Díky čtvrtému místu začnou nadcházející sérii ve své hale. „Je to pro nás ohromně důležité. Už jen tím, jak jsme letos doma hráli a cítíme podporu našich fanoušků. Jsme nadšení, že můžeme první kolo začínat doma. Měli jsme možná i na víc. Mohli jsme skončit třetí nebo druzí v naší konferenci. Máme ale velkou sebedůvěru v naše schopností a tým. Věřím, že tuhle první sérii zvládneme a to nás nastartuje na celé play-off,“ plánuje si Satoranský.


Zároveň už ví, co by mělo na Atlantu platit. „Důležité proti nim je neztrácet balon. Jsou druhý nejlepší tým v počtu bodů po ztrátách soupeře. Pro nás to znamená dobře si přihrávat v útoku, vytvářet si dobré pozice a nesnažit se všechno vytvářet 1 na 1. Oni se dobře stahují do zóny a tam právě vznikají ztráty,“ vyzdvihuje přesnost na ofenzivní polovině.
Jenže ani to nemusí stačit. Satoranský si uvědomuje, jaký soupeř proti Washingtonu v prvním kole stojí: „Bude důležité zabránit jejich útočnému doskoku. Musíme hrát naší hru, která nám pomáhala k letošním výsledkům – musíme hrát rychle dopředu a vytvářet tlak na soupeře.“


Do svého premiérového zámořského play-off vstupuje český reprezentant s velkým očekáváním. „Naše ambice jsou jen ty nejvyšší. Rozhodně se nebojíme žádného týmu. I proti těm nejlepším z naší konference jsem hráli dobrý basketbal. Víme, že když budeme hrát naší nejlepší hru, tak můžeme bojovat s jakýmkoliv soupeřem,“ hodnotí Satoranský šance svého celku.


Sám ale skromně přiznává, že nemůže přesně vědět, co ho ve vyřazovacích bojích NBA čeká: „Rozhodně mně ale nepřísluší pasovat nás do role favoritů, protože je to moje první play-off. Takováhle ambice je cítit z našeho týmu. Až čas ukáže, jak silný tým jsme a jak jsme odolní vůči špatným momentům. Mám v tento tým velkou důvěru.“


Na závěr základní části si Tomáš Satoranský užil více prostoru na hřišti, než na co byl z předchozích utkání zvyklý. V předposledním utkání se odvděčil svým třetím nejlepším střeleckým výkonem v NBA a jedenácti body ukázal, že i on má formu pro play-off. „Souviselo to spíš s tím, abychom šetřili naše největší hvězdy. Byl jsem samozřejmě rád za více minut na hřišti a snažil jsem se je využít. V play-off moje role asi nebude tak velká. Člověk ale nikdy neví. Musím zůstat připravený. Někdy se přes sezonu stávalo, že mě trenér na hřiště dával, když se nám nedařilo, abych přinesl energii, agresivní obranu... Myslím, že mě může využít, ale neočekávám, že ta role bude tak velká jako v minulých zápasech,“ zamýšlí se nad svým působením v nadcházejících zápasech.

ram TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Teksut Bandirma

   15:20 16:45
   16:45

   Fotbal: Atlanta United FC - Colorado Rapids

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2015/2016

   20:15

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   20:45

   Nova Cup – Cyklovýzva

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: EA Guingamp - ES Troyes

   14:45 16:30
   16:30

   Sportovní originály - 180 se Stephenem Buntingem

   17:00

   UFC Reloaded (30)

   17:40

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   18:05

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   18:25

   NBA - Nejlepší bloky 2015 - 2020

Celý program