rozhovor

Plavec Micka si užil návrat do bázenu. Před sebou má státnice a porod

Otava redakční fotka
Marek Otava
22.4. 2020 18:14
Téma:

Měsíc museli trénovat na sucho, nyní konečně mohli plavci skočit do pořádného studeného bazénu a udělat pár temp. Krásný pocit to byl i pro olympionika Jana Micku, jenž však zároveň poznal, jak se na něm pauza podepsala.

„Byl to hodně náročný návrat, doteď jsem plaval maximálně v protiproudu, takže padesátimetrový bazén byl sakra dlouhý,“ vyjádřil se 25letý plavec, jenž také přiznal, že na 100 metrů zaplaval o deset vteřin horší čas než normálně.
 

 

Zároveň však cítil zadostiučinění, že se i na ně při koronavirové pandemii dostalo a plavci tak mohli opět skočit do tréninku v bazénu, i když stále v dost omezeném režimu. „Jsem rád, když jsem viděl jiné sportovce, že mohou jezdit na vodě, mohou běhat, jsou otevřené tenisové kurty, proč by nemohly být otevřené venkovní bazény,“ podivoval se Micka, který byl stejně jako ostatní prakticky měsíc bez tréninku.


 

Nyní však může s ostatními reprezentanty od středy využívat plavecký bazén v Podolí, jelikož podle hygieniků patří mezi venkovní sportoviště. Pravidla jsou však dost přísná, plavci mezi sebou musí udržovat dvoumetrové rozestupy, k dispozici je jen jeden záchod a šatny žádné.

Z důvodu koronaviru také není nadále jasné, jestli se letos ještě začne závodit. Ve hře je totiž pořád mistrovství Evropy, které bylo prozatím posunuto na srpen. „Zatím máme vidinu, že bude mistrovství Evropy, kvůli tomu také trénujeme. Za měsíc se však dozvíme, jestli vůbec bude,“ dodává Micka, který však v době domácí izolace zažívá i jiné, příjemné starosti. Brzy se totiž stane otcem, navíc se mu podařilo úspěšně odevzdat diplomovou práci.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program