rozhovor

Plavec Micka si užil návrat do bázenu. Před sebou má státnice a porod

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 22. 4. 2020
Téma:

Měsíc museli trénovat na sucho, nyní konečně mohli plavci skočit do pořádného studeného bazénu a udělat pár temp. Krásný pocit to byl i pro olympionika Jana Micku, jenž však zároveň poznal, jak se na něm pauza podepsala.

„Byl to hodně náročný návrat, doteď jsem plaval maximálně v protiproudu, takže padesátimetrový bazén byl sakra dlouhý,“ vyjádřil se 25letý plavec, jenž také přiznal, že na 100 metrů zaplaval o deset vteřin horší čas než normálně.
 

 

Zároveň však cítil zadostiučinění, že se i na ně při koronavirové pandemii dostalo a plavci tak mohli opět skočit do tréninku v bazénu, i když stále v dost omezeném režimu. „Jsem rád, když jsem viděl jiné sportovce, že mohou jezdit na vodě, mohou běhat, jsou otevřené tenisové kurty, proč by nemohly být otevřené venkovní bazény,“ podivoval se Micka, který byl stejně jako ostatní prakticky měsíc bez tréninku.


 

Nyní však může s ostatními reprezentanty od středy využívat plavecký bazén v Podolí, jelikož podle hygieniků patří mezi venkovní sportoviště. Pravidla jsou však dost přísná, plavci mezi sebou musí udržovat dvoumetrové rozestupy, k dispozici je jen jeden záchod a šatny žádné.

Z důvodu koronaviru také není nadále jasné, jestli se letos ještě začne závodit. Ve hře je totiž pořád mistrovství Evropy, které bylo prozatím posunuto na srpen. „Zatím máme vidinu, že bude mistrovství Evropy, kvůli tomu také trénujeme. Za měsíc se však dozvíme, jestli vůbec bude,“ dodává Micka, který však v době domácí izolace zažívá i jiné, příjemné starosti. Brzy se totiž stane otcem, navíc se mu podařilo úspěšně odevzdat diplomovou práci.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   00:15 02:05
   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   00:05 00:35
   00:35

   NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program