Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.12. 2015 10:21
novinka už je to s ním horší

Pistorius má nový velký problém: Žádné zabití, byla to vražda!

Oscar Pistroius
Zdroj: isifa.com
Oscar Pistroius

Všechno je jinak. Pokud si Oscar Pistorius myslel, že mu všechno projde po několika měsících ve vazbě a domácím vězení, tak se obrovsky mýlil. Dva a půl roku poté, co zastřelil svou přítelkyni Reevu Steenkampovou je jeho čin překvalifikován ze zabití na vraždu!

Už už to vypadalo, že největší celebrita ze světa handicapovaných sportovců to bude mít rychle za sebou. Jenže teď už se zase musí klepat strachy. 

113

GALERIE: Reeva Steenkamp a Oscar Pistorius

Zdroj: isifa.com

GALERIE: Reeva Stenkamp a Oscar Pistorius - 1

Modelka Reeva Steenkampová a olympijský hrdina Oscar Pistorius a

Hodnocení:

 

Jihoafrický odvolací soud rozhodl, že atlet a olympionik Oscar Pistorius je vinný z vraždy a nikoli ze zabití své přítelkyně. Šestinásobnému paralympijskému vítězi tak hrozí nejméně 15 let za mřížemi, o výši trestu bude znovu rozhodovat soud prvního stupně.


PODÍVEJTE SE:

Pistorius v únoru 2013 na Svatého Valentýna zastřelil svou přítelkyni Reevu Steenkampovou přes dveře koupelny. Hájil se tím, že si ji spletl se zlodějem. Soud ho uznal vinným ze zabití z nedbalosti a loni v říjnu mu uložil pětiletý trest. Po odpykání jeho pětiny byl letos v říjnu propuštěn do domácího vězení. Od té doby žije devětadvacetiletý běžec s podkolenní amputací obou nohou v luxusní vile svého strýce v Pretorii.


Mezitím se ale ještě stihl potkat s největším českým gangsterem Radovanem Krejčířem, který ve stejné době zrovna trávil čas ve věznici jako Pistorius. Svět pak obletěly bizarní obrázky, kterak dva slavní trestanci na sebe kopou na dvoře věznice penalty.


PSALI JSME:

Žalobce požadoval změnu právní kvalifikace trestného činu na vraždu. Pětice soudců odvolacího soudu případ zkoumala čtyři týdny a dnes dala žalobci za pravdu. Soudce Eric Leach konstatoval, že Pistorius musel vědět, že čtyři střely vypálené přes zavřené dveře mohou člověka usmrtit, ať už za nimi byl kdokoli. Rozhodnutí prvoinstančního soudu označil za chybné.

ČTK