Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 9. 2018
Cyklistika Vuelta

Pinot ovládl horskou 15. etapu Vuelty, třetí Yates zvýšil vedení

Thibault Pinot
Zdroj: Profimedia

Horskou 15. etapu Vuelty s dojezdem na kopec Lagos de Covadonga vyhrál po sólu Francouz Thibaut Pinot. Červený dres lídra uhájil dnes třetí Simon Yates a před volným dnem a časovkou navýšil vedení na 26 sekund.

Osmadvacetiletý Pinot ze stáje Groupama-FDJ si dnes spravil chuť po smůle na předchozích Grand Tour. Z květnového Gira d'Italia musel odstoupit kvůli zápalu plic před závěrečnou etapou z třetí pozice a s horečkou a dehydratací tehdy skončil v nemocnici. Následky jej soužily dlouho a Tour de France nestihl.

 

Dnes v horách Pinot ukázal svou sílu. Šest kilometrů před cílem u ledovcových jezer nastoupil a ujel všem. Po 178 kilometrech si vychutnal triumf s téměř půlminutovým náskokem. Druhý dojel Kolumbijec Miguel Ángel López a třetí Yates těsně před domácím Španělem Alejandrem Valverdem.

 

 

Díky bonusovým sekundám britský jezdec týmu Mitchelton-Scott zvýšil náskok v čele Vuelty a do posledního týdne si ponese 26 sekund. Za druhým Valverdem v celkovém pořadí figuruje s odstupem sedmi vteřin jeho kolumbijský kolega z Movistaru Nairo Quintana.

 

Závěrečný třetí týden závodu zahájí v úterý individuální časovka v Torrelaveze dlouhá 32 km.

ČTK TN.cz