bezohledné chování

Pilot, který měl převážet zesnulého Emiliana Salu, čelí obžalobě

Emiliano Sala
Zdroj: Profimedia
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 16. 10. 2020
Téma:

Soukromý pilot David Henderson čelí obžalobě kvůli osudnému dni, kdy fotbalista Emiliano Sala cestoval z Francie do Anglie, ale náhradní pilot s letadlem havaroval a on i fotbalista zemřeli.

Úřad pro civilní letectví obžaloval 66letého soukromého pilota Davida Hendersona. Ten měl původně pilotovat letadlo, kterým Emiliano Sala mířil z Nantes do Cardiffu. Letadlo se bohužel během letu zřítilo do moře a náhradní pilot i fotbalista zemřeli.


Henderson byl nahrazen až v den letu Davidem Ibbotsonem a později se ukázalo, že Ibbotson neměl kvalifikaci pro let v noci, ani pro převoz soukromých pasažérů.


Úřad pro civilní letectví Hendersona žaluje za "bezohledné a nedbalé chování," které ohrozilo později havarované letadlo podle leteckého řádu z roku 2016. Původně byl Henderson vyšetřován policií dokonce za zabití, ale obviněn nakonec nebyl.


Richard Stephenson, ředitel Úřadu pro civilní letectví uvedl: "Britský Úřad pro civilní letectví zahájil trestní stíhání Davida Hendersona za jeho provinění spojenými se smrtelnou nehodou letadla v lednu roku 2019."


"Nebylo by vhodné, aby Úřad dále situaci komentoval, dokud nebude případ uzavřen," nechtěl se více vyjadřovat. Soudní řízení by mělo pokračovat 26. října.


Emiliano Sala byl argentinský fotbalový útočník, který většinu kariéry strávil ve francouzské lize. 19. ledna 2019 ve svých 28 letech přestoupil z Nantes do velšského Cardiffu a měl být obrovskou posilou klubu. Letadlo, které ho ale o dva dny později do jeho nového působiště přáváželo, havarovalo a 3. února bylo nalezeno Salovo mrtvé tělo. Tělo náradního pilota Davida Ibbotsona nebylo nalezeno.


 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program