kam půjde?

Pilař v Sigmě nejspíš dohrál! Proti němu se postavili i spoluhráči

Václav Pilař
Zdroj: profimedia.cz
Václav Pilař
Téma:

Jeho působení v Sigmě Olomouc zřejmě v nejbližších dnech skončí. Fotbalista Václav Pilař si v týdnu pustil pusu na špacír a přes média sdělil, proč si myslí, že ho hlavní trenér Radomír Látal nestaví. Proti bývalému reprezentantovi se navíc po sobotním utkání s Libercem (1:0) postavila i kabina.

Jde o největší momentální kauzu v českém fotbalu. A co je hlavní příčina? Látal na tiskové konferenci po utkání se Slavií (0:0) v minulém kole řekl důvody, proč Pilař nehraje.

Podle devětačtyřicetiletého trenéra šlo o zdravotní neduhy, kvůli kterým vynechal jednatřicetiletý hráč tréninky. Jednoduše řečeno: Pilař nehraje kvůli zranění (ve videu od času 4:13 do 4:36).

Zdravotní patálie přiznal i Pilař. Podle něj šlo ale jen o koňara, kterého po jednom dnu oddychu rozběhal. Pak normálně trénoval, proto ho výpověď kouče naštvala.

V rozhovoru pro deník Sport Pilař přiznal, že vedení klubu požádal o rozvázaní smlouvy a také, že si myslí, že si pod trenérem Látalem už nezahraje. „Asi proti mně něco má,“ řekl Pilař, který byl následně přeřazen do Btýmu.

Po těchto slovech se tak logicky neobjevil ani v nominaci na sobotní utkání s Libercem. Po něm navíc vystoupila celá kabina Sigmy, která prostřednictvím kapitána Víta Beneše k celé věci řekla svůj postoj.

„Přišli jsme říct názor týmu na to, co se událo v minulých dnech. Velice nás mrzí, jak to vše dopadlo. Hlavně nás mrzí to, jak se veřejnost vyjadřuje na adresu klubu a trenéra. My hráči musíme respektovat a dodržovat klubová pravidla. Bohužel, Venca Pilař tyto pravidla porušil.

Tím chceme říct, že rozhodnutí trenéra plně respektujeme a podporujeme. Právě trenér má právo určit nominaci a základní sestavu na základě aktuální formy a zdravotního stavu hráče. To je vše, co jsme chtěli lidem, kteří Sigmě fandí, říct.“

Dny bývalého hráče Plzně, Liberce, Wolfsburgu či Freiburgu jsou tak v Olomouci nejspíš sečteny. Pilař si tak bude muset hledat nové angažmá.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Gruzie - Fidži

   12:55 14:55
   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

   19:35

   NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   12:30 14:15
   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   20:40

   Element (428)

Celý program