kam půjde?

Pilař v Sigmě nejspíš dohrál! Proti němu se postavili i spoluhráči

Václav Pilař
Zdroj: profimedia.cz
Václav Pilař

Jeho působení v Sigmě Olomouc zřejmě v nejbližších dnech skončí. Fotbalista Václav Pilař si v týdnu pustil pusu na špacír a přes média sdělil, proč si myslí, že ho hlavní trenér Radomír Látal nestaví. Proti bývalému reprezentantovi se navíc po sobotním utkání s Libercem (1:0) postavila i kabina.

Jde o největší momentální kauzu v českém fotbalu. A co je hlavní příčina? Látal na tiskové konferenci po utkání se Slavií (0:0) v minulém kole řekl důvody, proč Pilař nehraje.

Podle devětačtyřicetiletého trenéra šlo o zdravotní neduhy, kvůli kterým vynechal jednatřicetiletý hráč tréninky. Jednoduše řečeno: Pilař nehraje kvůli zranění (ve videu od času 4:13 do 4:36).

Zdravotní patálie přiznal i Pilař. Podle něj šlo ale jen o koňara, kterého po jednom dnu oddychu rozběhal. Pak normálně trénoval, proto ho výpověď kouče naštvala.

V rozhovoru pro deník Sport Pilař přiznal, že vedení klubu požádal o rozvázaní smlouvy a také, že si myslí, že si pod trenérem Látalem už nezahraje. „Asi proti mně něco má,“ řekl Pilař, který byl následně přeřazen do Btýmu.

Po těchto slovech se tak logicky neobjevil ani v nominaci na sobotní utkání s Libercem. Po něm navíc vystoupila celá kabina Sigmy, která prostřednictvím kapitána Víta Beneše k celé věci řekla svůj postoj.

„Přišli jsme říct názor týmu na to, co se událo v minulých dnech. Velice nás mrzí, jak to vše dopadlo. Hlavně nás mrzí to, jak se veřejnost vyjadřuje na adresu klubu a trenéra. My hráči musíme respektovat a dodržovat klubová pravidla. Bohužel, Venca Pilař tyto pravidla porušil.

Tím chceme říct, že rozhodnutí trenéra plně respektujeme a podporujeme. Právě trenér má právo určit nominaci a základní sestavu na základě aktuální formy a zdravotního stavu hráče. To je vše, co jsme chtěli lidem, kteří Sigmě fandí, říct.“

Dny bývalého hráče Plzně, Liberce, Wolfsburgu či Freiburgu jsou tak v Olomouci nejspíš sečteny. Pilař si tak bude muset hledat nové angažmá.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:35

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

   12:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

Celý Program