rozhovor zpověď čísla 68

Pil jsem 10 kafí denně, říká Jágr. Facebook plní po návratu z kostela

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Jaromír Jágr už má po sezoně. Mnozí Floridě věřili, ale Panthers skončili už v prvním kole play off. Ale do nové sezony naskočí český hokejový idol prý opět plný sil. Jak to dělá, že je ve 44 letech stále vitální? A kde čerpá myšlenky na vzkazy své hokejové rodině, která má na facebooku už 715 tisíc lidí? Rozpovídal se o tom pro nejnovější vydání časopisu Forbes.

Facebook a Jaromír Jágr, to je fenomén. Profil, který sleduje už 715 tisíc uživatelů této sociální sítě, je zřejmě nejpopulárnější českou stránkou. A to i díky tomu, že muž s číslem 68 oslovuje davy nejen vzkazy o hokeji, ale svěřuje se se svým nitrem. Co vlastně je kouzlem Jágrových postů a kdy píše hokejové rodině?


"Pocit. Čisté myšlenky, nápad... Většinou když přijdu z kostela. To platí hlavně v létě, když mám víc času a chodím tam často. Když odtamtud přijdu, tak mě většinou něco napadne. Někdy si jdu unavený lehnout a cítím, jak přemýšlím úplně jinak. Jakoby za to unavené tělo přemýšlela duše. Jsou to úplně jiné myšlenky. Když to v ten daný moment nenapíšeš, tak se ráno vzbudíš a vidíš to úplně jinak. Třeba si i říkáš, co to bylo za kravinu. Ale nebyla to kravina, prostě v tobě bylo něco hlubšího."


Jágr si za celou svou hokejovou kariéru vydělal okolo 100 milionu dolarů. peníze ale prý nikdy moc neřešil. A i když je dodnes v NHL za superstar, neměl v posledních letech bůhvíjak zajímavé smlouvy. "Já prostě chci být šťastnej. A nemyslím si, že by peníze někoho v životě učinily šťastným," tvrdí.


Ale lidé s údivem koukají i na Jágrovu vitalitu. Čím se udržuje v kondici a co jí, aby to jeho tělo vydrželo. Odpovědi překvapí. "Co se týče jídla, doma jsme měli všechno svoje: vepřové, vejce, brambory, zeleninu. Kupovali jsme jen mléko a chleba. Dával jsem si, co bylo. Prejt, jitrnice, uzené...," svěřil se.

GALERIE: Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová

1
/
5
Zdroj: Instagram / Facebook.com
Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová - 3

A to nebylo všechno. Jenže postupem věku opravdu musel upravit stravu. "Sladké si dávám odmalička. Vždycky jsem měl rád bábovky. Ale teď už si nedávám ty klasické, přítelkyně mi peče ty bezlepkové, je tam i méně cukru... Metabolismus se s věkem zpomaluje, takže prostě hledáš dietnější řešení," vyznává se.


Šíleně zní i to, že denně vypil i 10 hrnků kávy. Zkoušeli jste někdy s kávou přestat? "Nepil jsem ji po celé postní období před Velikonocemi. Prostě jsem si ji odepřel, a když půst skončil, tak už jsem si kafe nedal. Nějak nemám potřebu... A to jsem jich pil deset denně, i když ne nijak silný. Máma miluje kafe, klasickýho turka, to jsme měli pořád doma."


Kde se v Jágrovi ta síla bere? "Dal mi jí Bůh," říká bůh hokejový...


Celý rozhovor s Jaromírem Jágrem vychází v časopisu Forbes ve čtvrtek.

Související témata:
Forbes TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program