Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ve spartě ho nechtěli

Pikantní přestup! Aleš Čermák odchází ze Sparty do Plzně

Aleš Čermák bude oblékat plzeňský dres
Zdroj: oficiální zdroj, Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň získala další posilu do svých řad. Z pražské Sparty přichází na čtyři roky západ Čech záložník Aleš Čermák. Ten se do paměti fanoušků zapsal svými výkony na Letné či v jednadvacítce, ale také nedávnou autonehodou. Přestup už potvrdily oba kluby.

Právě kvůli zraněním, která utrpěl při nehodě, kdy koncem května havaroval kousek za Prahou, načež policistům podle AKTU.cz nadýchal jedno a půl promile, přišel o fotbalové EURO hráčů do jednadvaceti let.
 

V Polsku Češi nakonec neuspěli, když se rozloučili už po základní skupině, Čermák si o pár dní později balí kufry zase na Letné. Pod novým koučem Strammaccionim ho světlá budoucnost nečekala, a tak se přesouvá na západ Čech. „Věřím, že si fanoušky získám na svou stranu mými výkony. Rád bych se zde prosadil jako Pavel Horváth, David Limberský, Milan Petržela nebo třeba Dan Kolář, kteří šli stejnou cestou a dokázali s Viktorkou sbírat velké úspěchy," prohlásil pro klubový web.
 

A spokojeno s jeho příchodem je i vedení Viktorie. „O Aleše jsme hodně stáli, čímž jsme se nijak netajili. Proto jsme nyní rádi, že může obléknout náš dres a přejeme mu u nás hodně štěstí a úspěchů,“ řekl k přestupu generální manažer klubu Adolf Šádek.

V Plzni se sejde s trenérem Pavlem Vrbou, který se po působení u reprezentačního týmu a posléze v Rusku vrátil do klubu, kde slavil velké úspěchy. „Jde o velmi talentovaného hráče, který je i v ideálním fotbalovém věku. S jeho příchodem jsem spokojený. Teď je vše na Alešovi, musí se ukázat a prosadit v konkurenci, která u nás je. Předpoklady pro to má,“ rozpovídal se Vrba o nové posile.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:00 18:20

   Off-road Maraton (4)

   18:20

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

   20:45

   RunTour – Liberec

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program