ve spartě ho nechtěli

Pikantní přestup! Aleš Čermák odchází ze Sparty do Plzně

Aleš Čermák bude oblékat plzeňský dres
Zdroj: oficiální zdroj, Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň získala další posilu do svých řad. Z pražské Sparty přichází na čtyři roky západ Čech záložník Aleš Čermák. Ten se do paměti fanoušků zapsal svými výkony na Letné či v jednadvacítce, ale také nedávnou autonehodou. Přestup už potvrdily oba kluby.

Právě kvůli zraněním, která utrpěl při nehodě, kdy koncem května havaroval kousek za Prahou, načež policistům podle AKTU.cz nadýchal jedno a půl promile, přišel o fotbalové EURO hráčů do jednadvaceti let.
 

V Polsku Češi nakonec neuspěli, když se rozloučili už po základní skupině, Čermák si o pár dní později balí kufry zase na Letné. Pod novým koučem Strammaccionim ho světlá budoucnost nečekala, a tak se přesouvá na západ Čech. „Věřím, že si fanoušky získám na svou stranu mými výkony. Rád bych se zde prosadil jako Pavel Horváth, David Limberský, Milan Petržela nebo třeba Dan Kolář, kteří šli stejnou cestou a dokázali s Viktorkou sbírat velké úspěchy," prohlásil pro klubový web.
 

A spokojeno s jeho příchodem je i vedení Viktorie. „O Aleše jsme hodně stáli, čímž jsme se nijak netajili. Proto jsme nyní rádi, že může obléknout náš dres a přejeme mu u nás hodně štěstí a úspěchů,“ řekl k přestupu generální manažer klubu Adolf Šádek.

V Plzni se sejde s trenérem Pavlem Vrbou, který se po působení u reprezentačního týmu a posléze v Rusku vrátil do klubu, kde slavil velké úspěchy. „Jde o velmi talentovaného hráče, který je i v ideálním fotbalovém věku. S jeho příchodem jsem spokojený. Teď je vše na Alešovi, musí se ukázat a prosadit v konkurenci, která u nás je. Předpoklady pro to má,“ rozpovídal se Vrba o nové posile.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

   01:05 03:45
   03:45

   Jan Rutta - vítěz Stanley Cupu 2020

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - St. Louis Blues

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

   11:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   00:00 06:00
   09:00

   Premier League Darts 2021

   11:30

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   12:00

   Magazín NBA Action (20)

   12:25

   Ligue 1 Preview (36)

   12:55

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

Celý program