Philadelphii skončila vítězná šňůra! Minnesota prohrála popáté v řadě

Skok Aleš
Aleš Skok
8.1. 2021 7:35

Basketbalistům Philadelphie absolutně nevyšel zápas na palubovce Brooklynu, kde nejlepší tým soutěže padl 109:122. Nedařilo se ani Lakers a ve velké krizi pokračuje Minnesota.

Po pěti vítězných zápasech v řadě poznali poprvé hořkost porážky. 76ers padli v hale Brooklynu Nets 109:122. Domácí se dostali do vedení už v první čtvrtině, kdy vedli až o 12 bodů.

Hostům se sice podařilo ve druhé části dostat na dostřel, jenže Nets opět zapnuli, chvilkami vedli až o 18 bodů a nakonec zápas dotáhli do vítězného konce. Philadelphia je i přes porážku stále v čele Východní konference i celé NBA.

Nedařilo se ani slavným Lakers, kteří na domácí palubovce nepřehráli Spurs. Los Angeles padlo po čtyřech vítězství v řadě 109:118. Hlavní hvězdou byl s 28 body LaMarcus Aldridge.

Obrovské drama se odehrálo v Denveru, kam zavítal Dallas. Zápas došel až do prodloužení, kde byli o sedm bodů nakonec úspěšnější Mavericks.

V obrovské krizi je stále Minnesota, která prohrála už v pátém zápase v řadě. Tentokrát nad její síly byl tým z Portlandu v poměru 117:135.

Výsledky NBA:

Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers 122:109 (28:26, 37:25, 29:33, 28:25)

Memphis Grizzlies - Cleveland Cavaliers 90:94 (24:19, 21:27, 24:21, 21:27)

Denver Nuggets - Dallas Mavericks 117:124 pr. (28:22, 24:21, 26:33, 31:33, 8:15)

Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs 109:118 (26:34, 30:31, 33:26, 20:27)

Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 135:117 (28:29, 47:27, 36:24, 24:37)

• NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

18:35 21:15