nhl noční zápasy

Dokonalý obrat Philadelphie! V Pittsburghu zvítězila v prodloužení

Sean Couturier

Hokejisté Philadelphie dokázali otočit zápas na ledě Pittsburghu, kde nakonec zvítězili v prodloužení 2:1. Svůj 100. zápas odehrál v NHL útočník Pittsburghu Dominik Simon.

Philadelphia vstřelila gól i ve 22. minutě, který ale byl odvolán kvůli ofsajdu Jakuba Voráčka. Hlavní sudí nejdříve trefu Claudea Girouxe neuznali kvůli tomu, že český útočník podle jejich zabránil brankáři Mattu Murraymu lépe zasáhnout. Rozhodčí u videa ale po reklamaci trenéra Philadelphie Scotta Gordona situaci přehodnotili. Poté si vzal trenérskou výzvu i kouč Pittsburghu Mike Sullivan a také byl úspěšný. Záběry odhalily, že Voráček projel do pásma dříve než puk.

Sestřih ze zápasu Philadelphia - Pittsburgh VIDEO:

První regulérní gól tak padl v Pittsburghu až ve 43. minutě, když se z dorážky prosadil domácí Teddy Blueger. Philadelphia vyrovnala trefou Jamese van Riemsdyka a zápas rozhodl v závěru prodloužení Sean Couturier, který v příčíslení dva na jednoho zvolil střelu místo přihrávky. Podobný comeback předvedli Flyers proti svému rivalovi podruhé během měsíce. Tehdy vyrovnal Voráček v čase 59:40 na 3:3 a prodloužení rozhodl Giroux.