fotbal Trable kouče

Petrželovi hrozí vězení! Čím se měl svérázný kouč provinit?

Vlastimil Petržela
Zdroj: profimedia.cz
Téma:

Zkušený fotbalový trenér Vlastimil Petržela má problém. Celkem závažný problém. Je totiž obžalován z toho, že ještě coby kouč Baníku posílal výhružné zprávy předsedovi konkurenční Opavy Marku Hájkovi. Údajně měl dokonce cílit na jeho rodinu!

Čtyřiašedesátiletý Petržela je známý trenérský svéráz, který v současnosti vede Zlín a svými třasklavými výroky budí snad každý týden pozdvižení. V tomto případě měl ale jít hodně přes čáru...

Je totiž obviněn z toho, že na přelomu dubna a května loňského roku poslal šéfovi konkurenční Opavy, s níž v té době sváděl Baník tvrdou válku o postup do první ligy, dvě hodně nechutné smsky. Posuďte sami...

"Tak poslouchej, ty zmr... Ještě jedna levárna proti Baníku a uvidíš, co se bude dít. Dej si pojistit celou rodinu!" stálo podle iDnes.cz v jedné ze zpráv adresovaných Hájkovi. Ta druhá sms nebyla o nic hezčí.
 


"Ty zloději a gaunere, za krátkou dobu si pro tebe přijedou. To sis vážně myslel, že z toho vyvázneš, pane místopředsedo? Doufám, že ti ještě stihneme rozmlátit ksicht. Z toho, co předvádíš s Opavou, to je taky na kriminál, hajzle zlodějskej," přečetl si boss slezského celku.

Hájek celou záležitost předal ihned policii, pro kterou nebyl problém zjistit, že číslo patřilo právě Petrželovi. Ten to ostatně i přiznal, z rozesíláním těchto zpráv prý ale nemá nic společného.

"To číslo bylo moje jen dočasně. Můj hlavní mobil měl rozbité sklo, ale oprava trvala moc dlouho, tak jsem vzal ze šuplíku v mé kanceláři nějaký starý mobil, bylo jich tam snad dvacet. Měl jsem ho asi měsíc," citoval iDnes.cz Petrželu, jenž prý v opravovaném přístroji nechal svou původní SIM kartu.


Zároveň zdůraznil, že přístup k jeho náhradnímu mobilu měl prakticky kdokoli. Nechával ho totiž volně dostupný ve své trenérské kanceláři. "A tam měli přístup i hráči, členové realizačního týmu a další..." brání se Petržela.

S Hájkem se osobně nezná, už před touto aférou s ním měl ale drobnou přestřelku v médiích. Ostatně stejně jako s frýdecko-místeckým podnikatelem Mariánem Klabníkem, jemuž skoro ve stejné době jako Hájkovi taktéž chodily výhružné sms. Pachatele se však vyhledat nepodařilo...

Bude Okresní soud v Opavě, kde Petržela ve středu absolvoval první stání, v tomto směru úspěšnější? Pokud by se prokázala vina zkušeného kouče, hrozí mu až rok vězení!

fre TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Absa Cape Epic

   16:00 16:30
   16:30

   Magazín Evropské ligy (16)

   17:00

   Proměna bouřliváka

   17:35

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2016

   18:30

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   14:55 16:40
   16:40

   Truck Racing Magazine (3)

   17:05

   Hokej: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   18:45

   Zvedni se z gauče (8)

   19:00

   NBA Classic Games: Los Angekes Lakers - Detroit Pistons

   20:35

   Basketbal: Chris Paul - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program