Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

blog názory expertů

Petr Plintovič: Rada na Spartě?! TA byla potřeba už v roce 2004!

Petr Plintovič
Zdroj: TN.cz

A je to tady zase. Trenéři na Letné se střídají pomalu jako roční období a další kdo se má pokusit oživit povadlou Spartu je Petr Rada. Podle ohlasů na Facebooku netřeba tohoto pána představovat. V posledních hodinách čtu převážně něco v tom smyslu: „ Rada do Sparty? To snad ne! – „Rada není trenér pro Spartu“ anebo „Svět se zbláznil. Petr Rada do Sparty! Vtip roku 2017!“ Možná, že ale právě sparta tohohle pána potřebuje.

S bývalým koučem reprezentace jsem v létě 2016 mluvil shodou okolností na téma Sparta a určitě se s „letenskými hvězdami“ párat nebude a třeba tento tah vyjde. No a když to náhodou nevyjde, tak bude Rada další v řadě, už tak dost početné. Pokud totiž dobře počítám, tak Rada je ve Spartě už třináctým trenérem od roku 2004 (Chovanec a Lavička zkoušeli štěstí ve Spartě hned dvakrát).

 

 

Ale právě u roku 2004 nejsme náhodou. Tehdy v prosinci tohoto roku Sparta pod vedením trenéra Františka Straky vedla ligu, ale kvůli špatným výsledkům v Lize mistrů byl v té době ještě „sparťanský miláček“ odvolán. Nemůžu si pomoci, ale právě odvolání Franze v roce 2004 bylo největší chybou a přešlapem vedení Sparty za poslední roky! A propos v roce 2004 vstoupil do Sparty boss Daniel Křetínský, nebyla tedy nějaká RADA potřeba už tehdy?

 


Sezonu, kterou začal Straka, Sparta dovedla k zisku titulu, ale od té doby se mistrovský pohár objevil na Letné pouze třikrát! Položme si otázky, které si pokládám pokaždé, když na Spartu nový kouč přichází. Co kdyby tehdy Straka na lavičce zůstal a trénoval letenský tým třeba do dnešního dne? Kolik by asi Sparta získala titulů? Vsadím boty, že daleko víc než tři a navíc Letná by byla skoro každý zápas vyprodaná. On Straka totiž fanoušky bavil a z Letné šla cítit taková nějaká pozitivní atmosféra. Těžko si dovedu představit, že by na Straku fanoušci lili pivo, plivali a sprostě ho uráželi.

 

 

Jsem si jist, že Strakovi by sparťanští fans odpustili i jiné než první místo v lize a celé sparťanské vedení a hráči by nemuseli pracovat v tak dusné atmosféře jaká teď na Letné panuje! To je totiž to, po čem teď na Spartě touží. Nejde jen o to, probudit hráče, klub musí i sjednotit tribuny s kabinou. Protože vztahy mezi hráči a fanoušky teď rozhodně růžové nejsou, naposledy jsem se o tom na vlastní oči přesvědčil po zápase v Mladé Boleslavi.

 


Neboť ale vrátit čas nejde, tak nezbývá než popřát hodně štěstí panu Radovi v napjaté atmosféře.


Závěrem prosím, nepište do komentářů, že Straka není trenérem pro Spartu, že má slávistickou minulost (on ji totiž mít nemusel) a už vůbec, že není koncepčním trenérem, protože kdo jím je?

Petr Plintovič TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program