Návštěva Česka

Petr Čech v ČR! Rozmluvil se o své hokejové kariéře i ztrátě Bryanta

Petr Čech ve své nové funkci v Chelsea
Zdroj: Profimedia
Téma:

Bývalý fotbalový brankář Petr Čech si během pondělního odpoledne udělal výlet do České republiky, aby vyřešil své ambasadorské povinnosti. Během své návštěvy stihl odpovědět i na otázky ohledně své nové funkce v Chelsea, jeho hokejové kariéry nebo vzpomínce na tragicky zesnulého basketbalisty Kobe Bryanta.

Právě sedmatřicetiletý gólman měl jako jeden z mála českých sportovců možnost se s basketbalovou legendou potkat osobně. „Měl jsem to privilegium ho poznat osobně, když přijel jako vzácná návštěva na Stamford Bridge. Když se v šatně objeví hráč takového formátu a renomé, je to pro vás velmi obohacující,“ svěřil se s osobní vzpomínkou na jednačtyřicetiletého Američana, který se svou dcerou nepřežil pád helikoptéry. „Je to obrovská tragédie pro celý sport, ale největší je to tragédie pro rodinu, zejména pro manželku, která v jediné chvíli přijde o dceru a manžela a otce dětí.“

Sám Petr Čech vychovává se svoji manželkou Martinou dvě děti, svůj čas si tak musí poctivě rozkládat. Mezi rodinou a prácí pro Chelsea si k tomu nedávno přidal také hokej.

V říjnu totiž podepsal smlouvu s hokejovým týmem Guildford Phoenix. „Zatím jsme hráli pět zápasů a všechny jsme vyhráli a mně osobně se velmi daří, takže jsem spokojený. I když nastupuji za rezervní tým, který hraje třetí ligu, takže bych to nepřeceňoval,“ dodal Čech.
 

Podle jeho slov může v hokejové brance využívat i dlouholeté zkušenosti z pozice fotbalového brankáře.„Obě role mají svá specifika, ale zároveň si jsou ve spoustě věcech podobné,“ hodnotil bývalý český brankář obě sportovní pozice mezi třemi tyčemi.

Petr Čech ukončil kariéru v létě loňského roku. Pak následoval přesun do manažerského křesla v dresu Blues, kde odehrál většinu své fotbalové kariéry.
 

V Chelsea vykonává funkci poradce sportovního a technického úseku Blues. „Je to spojené s velkou odpovědností, byl jsem zvyklý se aktivně podílet na výkonu týmu. Nyní to musím sledovat z tribuny. V tom je asi největší rozdíl,“ rozmluvil se o největších úskalích jeho nově svěřené pozice v organizaci anglického klubu, který momentálně figuruje v tabulce Premier League na 4. místě.

Sám gólman pak také nadále uvažuje i o budoucí trenérské dráze. „Priorita je momentálně jasná a snažím se o co nejlepší práci v současné funkci. Nicméně trenérskou licenci pořád dělám, takže uvidíme, kam mě budoucnost zavede,“ uzavřel Čech
 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (závod MotoGP)

   14:45 16:00
   16:00

   Florbal: SPV - TPS

   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Girondins Bordeaux - OGC Nice

   12:55 14:55
   14:55

   Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

Celý program