ufc nedalo se odmítnout

Peštu čeká obrovský zápas! Otevře mu dveře zpátky do UFC?

Viktor Pešta
Zdroj: Profimedia
Viktor Pešta

Už je to nějaká doba co se pro Viktora Peštu uzavřely dveře jménem UFC. Největší MMA organizaci na světě opustil po sérii 3 proher v řadě. Poté se ovšem dal do kupy a nyní je opět na sérii několika výher v řadě. Jeho výkony vzbudily pozornost i ve větších organizacích a nyní tak přistála Viktorovi na stole nabídka, která se jen těžko odmítá.

Viktor Pešta patřil v UFC mezi nejmladší těžké váhy vůbec. Čekala ho tedy slibná budoucnost, nicméně příchod mezi ty nejlepší zápasníky na světě přišel možná přeci jenom o trochu dříve, než potřeboval. Všichni 3 jeho poslední soupeři nyní okupují TOP 10 v těžké váze a není se tedy za co stydět.


Pro Viktora konec UFC neznamenal konec světa a pořád na sobě pracuje. Dokonce se nepřesunul na plno do Čech a stále trénuje v USA, pod vedením Henriho Hoofta. Jako tréninkové parťáky má ta úplnou špičku UFC. Luke Rockhold, Robbie Lawler nebo Volkan Oezdemir jsou jména, co není třeba dále představovat. Na základě všech těchto faktorů tak Viktor naskočil na vítěznou šňůru tří výher v řadě a nyní přichází opravdová výzva.


Jméno soupeře, kterému se Viktor postaví, je totiž Aleksander Jemeljanenko. Ano, mladší bratr legendárního Fedora. I když jako bratr nezápasil s tou nejvyšší špičkou světa, stále patří v Rusku mezi opravdu velká jména. Bratři Emelianenkovi budí stále dost pozornosti a jsou pověstnými taháky, na které lidí stále chodí.


Aleksander má za sebou i jeden prohřešek proti zákonu. V roce 2015 byl odsouzen za sexuální napadení bývalé hospodyně a odsouzen na čtyři a půl roku. V září 2016 byl již ovšem propuštěn a od roku 2017 se vrátil do klece opět zápasit.


Za necelý rok získal úctyhodné čtyři výhry v řadě a všechny své soupeře ukončil knokautem před limitem. Posledním jeho soupeřem byl Gabriel Gonzaga, také bývalý zápasník UFC a ukázal Viktorovi, jak by mohl na Emelianenka vyzrát. V prvním kole dominoval s bojem na zemi a v tom je Viktorova silná stránka. Doufejme, že Viktor se na zápas připraví a dokáže opět, že patří mezi světovou špičku.


Zápas se uskuteční 9. července v Jekatěrinburgu.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program