Aktualizováno 27.12. 2016 12:21
ufc pořádný pořízek

Peštovi změnili soupeře! Bude muset porazit drsňáka z Ukrajiny

Alexej Olejnik
Zdroj: MMA Fighting
Alexej Olejnik

Viktor Pešta se vrací do oktagonu! A nebude to mít vůbec jednoduché. Organizátoři klání UFC Fight Night 103 změnili českému bojovníkovi soupeře, takže tenhle šestadvacetiletý svalovec z Příbrami bude muset podstoupit bitvu s Aleksejem Olejnikem, kterému se říká Hroznýš.

Peštův poslední zápas skončil smutně. Prohru s Marcinem Tyburou glosovali reportéři jako knock-out roku a český borec zůstal v bezvědomí.


Olejnik je těměř čtyřicetiletý veterán, který má za sebou 61 duelů v MMA, z toho 50 vítězných. V UFC pak má bilanci dvou vítězství a jedné prohry. Rodák z Charkova nahradil Damiena Grabowskiho, proti kterému měl Pešta původně bojovat. "Možná už jste zaznamenali, že se mi změnil soupeř. Zdaleka nejzkušenější ze všech bojovníků se kterejma jsem se doposud měřil. Taktika ale zůstává stejná: neposrat se a jet si to svoje," glosoval český bojovník.

Alexej Olejnik vs. Viktor Pešta
Alexej Olejnik vs. Viktor Pešta


Pro Viktora Peštu může být bitva s Olejnikem i posledním vystoupením v UFC. I když přišel do prestižní ligy s bilanci 9:0 v MMA, zatím vyhrál jen jediný ze čtyř duelů a to nad Konstantinem Jerochinem v lednu 2015. Poté přišly knok-outy od Tybury a Derricka Lewise.


Pešta tak bude bojovat i o důvěru organizace.
Souboj s Olejnikem čeká Peštu 15. ledna v Phoenixu v rámci galavečera UFC Fight Night 103.

ram TN.cz