těžká volba

Pešta s Oezdemirem bydlel i trénoval. Připravit ho na Procházku však odmítl

David Chmátal
David Chmátal
22.6. 2020 16:55
Téma:
UFC

Blíží se UFC premiéra Jiřího Procházky, který už 11. července změří síly s Volkanem Oezdemirem. Čeští fanoušci mají o svém favoritovi jasno, za to Viktor Pešta je v patové situaci. Oba zápasníci jsou totiž jeho dobří přátelé. Se Švýcarem dokonce bydlel a mohl mu pomáhat i v přípravě.

Televize Nova zastihla Viktora Peštu (15-6) na křtu knihy Život v kleci, kde se zápasník o duelu svých kolegů rozpovídal. Ačkoli Procházkovi (25-3-1) přeje úspěch, Oezdemira (17-4) považuje za pravděpodobnějšího vítěze.„Jirka a jeho tým tvrdí, že je to pro ně dobrý soupeř. Mně přijde, že je to pro něj těžký matchup a tvrdý soupeř. Popravdě spíš favorizuju Volkana,“
řekl Pešta.Pešta se během svého tříletého působení v UFC přestěhoval na Floridu, kde s Oezdemirem trénoval v týmu Blackzillians a později i v gymu Hard Knocks 365. Dokonce s Procházkovým soupeřem i v roce 2016 chvíli bydlel.
 

Před blížícím se duelem od něj dostal nabídku, zda mu nechce pomoci v přípravě. Nicméně tu Pešta odmítl, neboť si nechce vybírat mezi dvěma kamarády.
 

„Volkana dobře znám. Trénoval jsem s ním, a dokonce jsem s ním půl roku bydlel, když jsem byl na Floridě nový. Volkan mě prosil, zda mu nepomůžu s přípravou. Odmítnul jsem to,“ prozradil Pešta.

Český zápasník tak zůstává nestranný a přeje si ať zkrátka vyhraje ten lepší. Podle něj Procházku čeká těžký zápas, ale každý soupeř má slabinu. Tu Oezdemirovu vidí Pešta v kondici.
 

„Volkanova slabina by mohlo být kardio. Je to ten typ výbušného bojovníka a v pozdějších kolech bývá unavenější. Na druhou stranu ten zápas je na tři kola, takže by to mělo být v pohodě,“ zhodnotil Pešta.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program