těžká volba

Pešta s Oezdemirem bydlel i trénoval. Připravit ho na Procházku však odmítl

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 22. 6. 2020
Téma:
UFC

Blíží se UFC premiéra Jiřího Procházky, který už 11. července změří síly s Volkanem Oezdemirem. Čeští fanoušci mají o svém favoritovi jasno, za to Viktor Pešta je v patové situaci. Oba zápasníci jsou totiž jeho dobří přátelé. Se Švýcarem dokonce bydlel a mohl mu pomáhat i v přípravě.

Televize Nova zastihla Viktora Peštu (15-6) na křtu knihy Život v kleci, kde se zápasník o duelu svých kolegů rozpovídal. Ačkoli Procházkovi (25-3-1) přeje úspěch, Oezdemira (17-4) považuje za pravděpodobnějšího vítěze.„Jirka a jeho tým tvrdí, že je to pro ně dobrý soupeř. Mně přijde, že je to pro něj těžký matchup a tvrdý soupeř. Popravdě spíš favorizuju Volkana,“
řekl Pešta.Pešta se během svého tříletého působení v UFC přestěhoval na Floridu, kde s Oezdemirem trénoval v týmu Blackzillians a později i v gymu Hard Knocks 365. Dokonce s Procházkovým soupeřem i v roce 2016 chvíli bydlel.
 

Před blížícím se duelem od něj dostal nabídku, zda mu nechce pomoci v přípravě. Nicméně tu Pešta odmítl, neboť si nechce vybírat mezi dvěma kamarády.
 

„Volkana dobře znám. Trénoval jsem s ním, a dokonce jsem s ním půl roku bydlel, když jsem byl na Floridě nový. Volkan mě prosil, zda mu nepomůžu s přípravou. Odmítnul jsem to,“ prozradil Pešta.

Český zápasník tak zůstává nestranný a přeje si ať zkrátka vyhraje ten lepší. Podle něj Procházku čeká těžký zápas, ale každý soupeř má slabinu. Tu Oezdemirovu vidí Pešta v kondici.
 

„Volkanova slabina by mohlo být kardio. Je to ten typ výbušného bojovníka a v pozdějších kolech bývá unavenější. Na druhou stranu ten zápas je na tři kola, takže by to mělo být v pohodě,“ zhodnotil Pešta.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (trénink Moto3)

   09:00 09:55
   09:55

   MotoGP - VC Katalánska (trénink MotoGP)

   10:55

   MotoGP - VC Katalánska (trénink Moto2)

   11:40

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   11:55

   Off-road Maraton (2)

   12:15

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Dallas Stars - Tampa Bay Lightning

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   UFC Reloaded (63)

   12:40

   Magazín NBA Action (32)

   13:05

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

Celý program