UFC veteráni

Pešta chce zápasit v polotěžké váze. Klidně se postaví Terminátorovi

Karlos Vémola a Viktor Pešta
Zdroj: profimedia / koláž tn.cz
Karlos Vémola a Viktor Pešta
Téma:
MMA

Bývalý reprezentant České republiky v UFC Viktor Pešta momentálně lečí zlomenou čelist. Nicméně už myslí na budoucí kroky své kariéry. V kleci by se chtěl potkat s českým Terminátorem Karlosem Vémolou.

Na galavečeru Oktagon 15 prohrál titulový souboj s Michalem „Černovousem“ Martínkem (8-1-0). Pešta 15-6-0) v prvním kole inkasoval sérii tvrdých úderů, které mu zlomily čelist a zápas musel vzdát. Zranění se dobře hojí, a tak zápasník už vyhlíží příští duel.
 

Už před posledním zápasem zvažoval přestup do nižší, polotěžké váhy (do 93 kg). V roce 2020 chce tento krok uskutečnit. V rozhovoru pro RP Records nastínil proti komu: „Asi budu pokračovat do polotěžké váhy. Já bych o zápas (s Vémolou) pořád stál. Oba jsme prohráli, tak by to dávalo smysl. Je to na Karlosovi, ten říkal, že chce do osmdesát čtyřky. A je to hlavně na Ondrovi Novotném. Uvidíme. Myslím, že by to bylo hezké.“

Případný zápas s Karlosem Vémolou (27-6-0) byl zmiňován už dříve. Český Terminátor se původně výzvě smál, neboť Peštova slova o zhubnutí z těžké váhy nebral vážně. Teď je jiná situace a je možné, že fanoušci česko-slovenské MMA organizace uvidí souboj dvou bývalých UFC bojovníků.

Karlos Vémola měl za svou metu, dostat se zpět do UFC. Vstupenkou měla být porážka slovenské MMA ikony Attily Végha (33-9-0). Nicméně zápas století na Oktagonu 15 prohrál v prvním kole a jak sám řekl, sen se mu rozplynul. Po prohře podstoupil operaci ramene a během rekonvalescence si určil nový cíl. Tím je odveta.

Duel s Peštou by tak mohl být pro Karlose atraktivní možností, jak se přiblížit k vysněné odvetě a ukázat, že v kleci je pořád nebezpečný. Teprve se uvidí, co promotéři OKTAGON MMA přichystají pro své bojovníky v roce 2020.


 

Související témata:
DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program