Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2017
video bylo to tak doopravdy?

Peníze od Palaščáka? Sponzoring, tvrdí Růžička. Zase je u soudu

Zdroj: YouTube.com

Před soudem opět stane hokejový trenér Vladimír Růžička. V jednu hodinu bude pražský městský soud řešit jeho odvolání proti pokutě 400 tisíc korun za zpronevěru.

Vladimír Růžička odmítá peněžitý trest zaplatit. Podle něj je vina na straně podnikatele Miroslava Palaščáka. Ten měl bývalému reprezentačnímu trenérovi předat v letech 2012 a 2013 celkem půlmilionový úplatek.


Jenže Růžička má jinou verzi. Mělo jít o dar hokejovému klubu HC Slavia Praha. Ale protože prý ale podnikatel nedodat potřebné dokumenty, nemohl Růžička částku zanést do účetnictví klubu. Palaščák dál tvrdí, že zaplacením měl svému synovi zajistit místo v základu extraligového klubu. To se ale nakonec nestalo.


Trenér peníze vrátil až v listopadu 2014. Kauza vyšla najevo na jaře následujícího roku před hokejovým mistrovstvím světa v Praze, kdy Palaščák zveřejnil tajně natočené video z jednání s Růžičkou. Na post reprezentačního trenéra po šampionátu Vladimír Růžička rezignoval a nyní trénuje Piráty Chomutov, kde se také usadil.

Jakub Pacner, ram TN.cz