Publikováno 29. 12. 2018
NHL Hokejový večer

Zacha dal vítězný gól Carolině. V závěru si připsal ještě asistenci!

Pavel Zacha

Petr Mrázek tentokrát zůstal na střídačce Caroliny a místo něj se postavil mezi tři tyče Curtis McElhinney. Ten dlouho vzdoroval útokům domácích Devils. Jako jediný v utkání ho prostřelil Pavel Zacha. Jeho New Jersey nakonec vyhrálo 2:0. Prázdnou bránu v závěru trefil Andy Greene.

Dlouhých 39 minut čekali diváci v Prudential Center na první branku. Padla až půl minutu před koncem druhé části. Pavel Zacha vypíchl v obraném pásmu kotouč, po mantinelu se dostal za posledního obránce a nadvakrát překonal McElhinneyho. Bylo to tři vteřiny před koncem přesilové hry soupeře.

Dvě minuty před koncem vyrovnal na 1:1 Fin Teuvo Teravainen, ale situace se přezkoumávala na videu a rozhodčí se nakonec rozhodli branku neuznat, kvůli nedovolenému bránění gólmana.

Hosté z Caroliny to ještě v závěru zkusili v šesti bez brankáře. Z útočného tlaku ale nic nevymysleli. Nakonec důležité vhazování v obranném pásmu vyhrál Pavel Zacha, posunul kotouč na Hischiera, ten prodloužil na Andyho Greenea a právě on byl posledním střelcem večera, když trefil odkrytou klec a Zacha si tak k brance zapsal i asistenci.