blog World Grand Prix

Pavel Korda: Podzim a zima patří světovým šipkám

Pavel Korda
Zdroj: Nova Sport
Pavel Korda
Téma:

Premier League, The Masters, World Cup, Grand Slam, World Grand Prix. To všechno jsou názvy nejvýznamnějších světových událostí v různých sportovních odvětvích...

Premier League si většina fanoušků spojí s anglickým fotbalem, turnaje velké čtyřky, zvané Grand Slam, nebo The Masters zase osloví nadšence tenisu. Nejznámější World Cup je určitě ten fotbalový, i když za velkou louží zrovna tenhle týden skončil World Cup of Hockey. A když se řekne World Grand Prix cítím vůni benzínu a slyším řev formulí. Ovšem pro šipkové hráče a fanoušky všechny tyto názvy znamenají také boje nejlepších šipkařů světa.

No a ten poslední zmiňovaný, World Grand Prix máme právě teď před sebou. Absolutně jedinečným dělá tenhle turnaj jeho hrací formát. Je jediným turnajem na okruhu PDC, který se hraje DIDO, tedy double in, double out. To znamená, že leg se musí nejen ukončit „dablem“, tak jak je běžné na ostatních turnajích, ale pro začátek odpočítávání se také nejprve musí trefit jakýkoliv dabl. Stačí malé zaváhání na začátku a celý leg může být ztracen. Už se nejednou stalo, že jeden z hráčů stále ještě zůstával na skóre 501, zatímco jeho soupeř už zavíral, nebo dokonce celý leg získal.


Stejně jako vloni, i letos bude největším favoritem světová jednička, Holanďan Michael van Gerwen. Vloni ho ve finále zaskočil skvělou hrou Skot Robert Thornton, který se stal po výsledku 5:4 na sety nejpřekvapivějším vítězem MAJOR turnaje loňského roku. The Thorn, jak zní Robertova přezdívka, bude i letos ve druhé polovině pavouka než van Gerwen, takže může dojít ke stejnému finále.

 

 
Ve startovním poli nechybí žádná hvězda. Gary Anderson, Adrian Lewis, Peter Wright i Phil Taylor, vítěz posledního velkého šipkového podniku Champions League (na tu jsem v úvodním výčtu úplně zapomněl ) budou samozřejmě připraveni porvat se cennou trofej a také zajímavé prize money.


Hraje se celkem o 400 000 liber (cca 13 mil. korun), na vítěze čeká velmi příjemných 100 000 liber (cca 3,2 mil korun)


Přímé přenosy z irského Dublinu můžete sledovat od neděle 2. do soboty 8. října každý večer od 20:00 na NOVA Sport 2 a VOYO

 

Související témata:
Pavel Korda TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program