Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 10. 2016
blog World Grand Prix

Pavel Korda: Podzim a zima patří světovým šipkám

Pavel Korda
Zdroj: Nova Sport
Pavel Korda

Premier League, The Masters, World Cup, Grand Slam, World Grand Prix. To všechno jsou názvy nejvýznamnějších světových událostí v různých sportovních odvětvích...

Premier League si většina fanoušků spojí s anglickým fotbalem, turnaje velké čtyřky, zvané Grand Slam, nebo The Masters zase osloví nadšence tenisu. Nejznámější World Cup je určitě ten fotbalový, i když za velkou louží zrovna tenhle týden skončil World Cup of Hockey. A když se řekne World Grand Prix cítím vůni benzínu a slyším řev formulí. Ovšem pro šipkové hráče a fanoušky všechny tyto názvy znamenají také boje nejlepších šipkařů světa.

No a ten poslední zmiňovaný, World Grand Prix máme právě teď před sebou. Absolutně jedinečným dělá tenhle turnaj jeho hrací formát. Je jediným turnajem na okruhu PDC, který se hraje DIDO, tedy double in, double out. To znamená, že leg se musí nejen ukončit „dablem“, tak jak je běžné na ostatních turnajích, ale pro začátek odpočítávání se také nejprve musí trefit jakýkoliv dabl. Stačí malé zaváhání na začátku a celý leg může být ztracen. Už se nejednou stalo, že jeden z hráčů stále ještě zůstával na skóre 501, zatímco jeho soupeř už zavíral, nebo dokonce celý leg získal.


Stejně jako vloni, i letos bude největším favoritem světová jednička, Holanďan Michael van Gerwen. Vloni ho ve finále zaskočil skvělou hrou Skot Robert Thornton, který se stal po výsledku 5:4 na sety nejpřekvapivějším vítězem MAJOR turnaje loňského roku. The Thorn, jak zní Robertova přezdívka, bude i letos ve druhé polovině pavouka než van Gerwen, takže může dojít ke stejnému finále.

 

 
Ve startovním poli nechybí žádná hvězda. Gary Anderson, Adrian Lewis, Peter Wright i Phil Taylor, vítěz posledního velkého šipkového podniku Champions League (na tu jsem v úvodním výčtu úplně zapomněl ) budou samozřejmě připraveni porvat se cennou trofej a také zajímavé prize money.


Hraje se celkem o 400 000 liber (cca 13 mil. korun), na vítěze čeká velmi příjemných 100 000 liber (cca 3,2 mil korun)


Přímé přenosy z irského Dublinu můžete sledovat od neděle 2. do soboty 8. října každý večer od 20:00 na NOVA Sport 2 a VOYO

 

Pavel Korda TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:40

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

   20:40

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

   21:05

   Večerní Sportovní noviny

   21:10

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 • Nova Sport 2

  • 20:05 23:30

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

   00:00

   Ligue 1 Highlights (33)

   01:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   01:30

   Natural Track Luge - World Championship

   02:05

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program