Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport názory expertů

Pavel Korda: Peter Wright získal první šipkařský Major. Konečně!

Pavel Korda
Zdroj: Nova Sport
Pavel Korda

Šipkový UK Open opět ukázal svojí krásu. Setkání špičkových profíků s nadšenými amatéry, to je to, na co se všichni fanoušci každoročně těší. Ten cvrkot v hale, kdy se hraje na osmi terčích najednou, se na žádném jiném Major turnaji nedá zažít. A samozřejmě všichni, kromě těch nejlepších profesionálních hráčů, každoročně sní, že některý z amatérských hráčů, nejlépe jejich spoluhráč, nebo možná kolega z práce, dokáže porazit některou z šipkových hvězd.

Poslední dva se roky se obětním beránkem stal dvojnásobný mistr světa Gary Anderson. Nejprve vloni Barry Lynn a letos i Paul Hogan ho dokázali z turnaje dostat ven. Vloni si musel Lynn vzít v práci týden dovolenou, aby mohl do Butlins Resort v Minehead dorazit. Letos možná ještě v tuhle chvíli čekají balíky naložené v dodávce Paula Hogana, aby je dovezl na místo doručení.
 

Jestliže vloni byl Andersonův propadák jedním z hlavních témat turnaje, tak letos se od samotného začátku nejvíce řešilo, jestli Peter Wright dokáže využít aktuální skvělou formu k zisku prvního MAJOR titulu. Snakebite, jak zní Wrightova přezdívka, odešel už 7x z televizních finále poražen. Jenže letos byl opravdu jasně nejlepší a konečně i on si může říci, "Yes, konečně ho mám. Jsem vítěz Major turnaje!"
 

Samozřejmě se najde pár škarohlídů, kteří budou připomínat, že letos na UK Openu nehrál Phil Taylor nebo šipkový fenomén dnešní doby Michael van Gerwen, a že tím pádem to bylo mnohem snazší. Sorry jako!!! Taylorovy tituly taky nikdo nezpochybňuje, ačkoliv je vyhrál povětšinou v době, kdy MvG ještě nehrál.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: SC Magdeburg - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour - Pardubice

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program