Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport názory expertů

Pavel Korda: Peter Wright získal první šipkařský Major. Konečně!

Pavel Korda
Zdroj: Nova Sport
Pavel Korda

Šipkový UK Open opět ukázal svojí krásu. Setkání špičkových profíků s nadšenými amatéry, to je to, na co se všichni fanoušci každoročně těší. Ten cvrkot v hale, kdy se hraje na osmi terčích najednou, se na žádném jiném Major turnaji nedá zažít. A samozřejmě všichni, kromě těch nejlepších profesionálních hráčů, každoročně sní, že některý z amatérských hráčů, nejlépe jejich spoluhráč, nebo možná kolega z práce, dokáže porazit některou z šipkových hvězd.

Poslední dva se roky se obětním beránkem stal dvojnásobný mistr světa Gary Anderson. Nejprve vloni Barry Lynn a letos i Paul Hogan ho dokázali z turnaje dostat ven. Vloni si musel Lynn vzít v práci týden dovolenou, aby mohl do Butlins Resort v Minehead dorazit. Letos možná ještě v tuhle chvíli čekají balíky naložené v dodávce Paula Hogana, aby je dovezl na místo doručení.
 

Jestliže vloni byl Andersonův propadák jedním z hlavních témat turnaje, tak letos se od samotného začátku nejvíce řešilo, jestli Peter Wright dokáže využít aktuální skvělou formu k zisku prvního MAJOR titulu. Snakebite, jak zní Wrightova přezdívka, odešel už 7x z televizních finále poražen. Jenže letos byl opravdu jasně nejlepší a konečně i on si může říci, "Yes, konečně ho mám. Jsem vítěz Major turnaje!"
 

Samozřejmě se najde pár škarohlídů, kteří budou připomínat, že letos na UK Openu nehrál Phil Taylor nebo šipkový fenomén dnešní doby Michael van Gerwen, a že tím pádem to bylo mnohem snazší. Sorry jako!!! Taylorovy tituly taky nikdo nezpochybňuje, ačkoliv je vyhrál povětšinou v době, kdy MvG ještě nehrál.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   00:50

   Fotbal: Racing Strasbourg - EA Guingamp

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   Weber Cup 2019

   00:30

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   09:00

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

Celý Program