dfb pokal

Patrik Schick se prosadil ve svém debutu, pomohl k debaklu 7:0

13.9. 2020 17:55

Český útočník Patrik Schick v létě přestoupil do Bayeru Leverkusen a hned ve svém prvním zápase skóroval. Do pohárového utkání s Norderstedtem naskočil až do druhého poločasu a posledním gólem zápasu upravil skóre na 7:0.

Patrik Schick zažil povedený debut v dresu Bayeru Leverkusen. Farmaceuti začli utkání s Norderstedtem s jedním hrotovým útočníkem, kterým byl Lucas Alario, takže český forvard pouze z lavičky sledoval, kterak jeho spoluhráči v prvním poločase střílí jeden gól za druhým.

O přestávce bylo skóre už 6:0. Tým z čtvrté nejvyšší soutěže byl na lopatkách a svou první šanci za Bayer dostal i Patrik Schick. Leverkusen pokračoval v naprosto dominantním výkonu, jen góly tomu chyběly.

Ten jediný v druhé pětačtyřicetiminutovce vstřelil právě Schick. Rohový kop přistál na hlavě Svena Bendera a jeho hlavička se odrazila od břevna do země a znovu do břevna. Míč poté visel ve vzduchu kousek od brankové čáry a Schick neměl problém ho doklepnout do sítě, čímž stanovil konečné skóre 7:0 pro Leverkusen.

Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen 0:7 (0:6)
Branky: 4. L. Bender, 10. a 31. Amiri, 12. Alario, 21. Wirtz, 30. Aranguiz, 77. Schick