nova sport noc v nhl

Pastrňákův čtyřbodový večer! Místo Jágra zářil na ledě Barkov

David Pastrnak
Zdroj: NHL media

Hokejista David Pastrňák z Bostonu zažil povedený vstup do nového ročníku NHL. V zápase na ledě Columbusu dvě branky dal, na dvě další nahrál a výrazně tak pomohl k výhře Bruins 6:3. Jaromír Jágr v dresu Floridy nebodoval, ale i tak Panthers vyhráli 2:1 nad New Jersey.

Bruins se nepovedla první třetina a po dvaceti minutách prohrávali 0:2. V úvodu druhé části ale zavelel k obratu Pastrňák. Brad Marchand, který v utkání posbíral pět kanadských bodů za dva góly a tři asistenci, vypíchl puk soupeři u zadního mantinelu, zpoza branky přihrál na volného českého spoluhráče a ten poprvé překonal Sergeje Bobrovského.

Obránce Seth Jones sice o čtyři minuty později vrátil domácím dvoubrankový náskok, ve zbytku utkání už ale pálili do černého jen hosté. Ještě do druhé přestávky srovnal skóre dvěma trefami David Backes, ve třetím dějství pak Marchand dvěma góly strhl vítězství na stranu Bostonu, které v poslední minutě pojistil Pastrňák trefou do prázdné branky při power play.

Gól Davida Pastrňáka do sítě Columbusu VIDEO:

Gólovou asistenci si připsal také další český útočník Radek Faksa, po jehož přihrávce pečetil výhru Dallasu nad Anaheimem 4:2 Adam Cracknell. Vítězně vstoupili do nové sezony obhájci Stanley Cupu z Pittsburghu, kteří bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho porazili Washington 3:2 po samostatných nájezdech.

Z výhry svého týmu se mohl radovat také Jaromír Jágr, přestože se bodově neprosadil. Florida na domácím ledě porazila New Jersey 2:1 v prodloužení. Český útočník byl však na ledě u prvního gólu Panterů, který vstřelil Jonathan Marchessault.

NHL:

Buffalo - Montreal 1:4, Columbus - Boston 3:6, NY Rangers - NY Islanders 5:3, Florida - New Jersey 2:1 v prodl., Dallas - Anaheim 4:2, Pittsburgh - Washington 3:2 po sam. nájezdech, St. Louis - Minnesota 3:2, Winnipeg - Carolina 5:4 v prodl., Tampa Bay - Detroit 6:4.

• 02:05 04:00

Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids