výsledky NHL

Pastrňákovy asistence nestačily, Zacha sestřelil Boston dvěma góly

5.5. 2021 7:14

Hokejový Boston již má jisté play-off, zatímco v New Jersey vědí, že po základní části jim končí sezona, ale jejich vzájemný duel vyhráli právě Ďáblové, za které otevřel i zavřel skóre Pavel Zacha.

Český útočník se nejprve trefil dělovkou po vhazování v přesilové hře. Boston se prosadil až v druhé části. Nejprve Pastrňák u pokusu o střelu zlomil hůl, ale puk se dostal k Bergeronovi, jenž skóroval, a poté se prosadil Taylor Hall, u jehož branky zapsal asistenci David Krejčí.

Do třetí části šli tedy s vedením Bruins, ale v 50. minutě srovnal Boqvist. Vedení vrátil Bostonu Kuraly, jenž bruslí nasměroval do brány Pastrňákovu střílenou přihrávku.

Zápas poslal do prodloužení domácí Šarangovič, který dostal puk za obranu, a věděl si rady i s brankářem Halákem. Oba týmy tedy braly bod a o tom druhém rozhodl znovu Pavel Zacha. Jeho střela bekhendem uzavřela gólový účet zápasu.

Z Čechů se dařilo také Martinu Nečasovi a Petru Mrázkovi. První jmenovaný při výhře Caroliny nad Chicagem dal gól do prázdné brány a u dalšího asistoval, Mrázek dostal tři góly, ale vychytal výhru 6:3.

Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 1:4

Boston prohra v prodloužení mrzet nemusí, play-off si Bruins zajistili již o den dříve: