rozpaky v bostonu

Pastrňák za mínus tři! Zapomenout na hezký hokej, radí zadák i kouč

David Pastrňák v duelu s Philadelphií
Zdroj: Profimedia
David Pastrňák v duelu s Philadelphií
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 3. 8. 2020
Téma:
NHL

Než hokejovou sezonu přerušila pandemie koronaviru, byl Boston nejlepším týmem celé NHL. Směrem dopředu Medvědi bavili, měli drajv, dávali báječné góly. Když se ale hokej vrátil a začalo se hrát v bublině, převládají rozpaky. Co se děje?

Dva zápasy, dvě prohry. Jen dva vstřelené góly. Jeden z nich dal David Pastrňák, ale jinak je to ze strany bostonských Medvědů velká bída. Sice šlo zatím o zápasy, kdy o nic velkého nešlo. Jak exhibiční duel s Columbusem, tak i první „ostrý“ duel s Philadelphií však naznačily, že něco není dobré.


„Myslím, že musíme hrát lépe s pukem, nebo spíš být nápaditější, když ho držíme. To je ten rozdíl, který dělal výsledky zápasů,“ rozpovídal se trenér Bruce Cassidy.
Nejde ale jen o hru směrem dopředu. V duelu s Philadelphií naprosto vyhořela elitní formace. David Pastrňák zapsal tři mínusové body, neboli – byl u tří inkasovaných gólů.


Cassidy ale svá esa hanit nechce. „Myslím, že by měli hrát jednodušeji, dokud si to zase nesedne. Vím, že jsou kreativní. I z toho důvodu jsou jednou z nejlepších lajn v lize. Ale i proto jim nemůžu říkat, že když prohráváme, tak mají hrát jinak,“ přemítá kouč Bostonu.


Problém vidí jinde. „Chtěl bych vidět tým s trochu jiným myšlením. Není to jen o naší první lajně, je to problém všech,“ dodal Cassidy.


Zapravdu dává svému trenérovi i zadák Torey Krug. „Myslím, že musíme trochu změnit naši mentalitu a chvíli se vykašlat na hezký hokej. Prostě vzít puk, napálit ho na bránu a jít si za dorážkou, Je zřejmé, že tam pak něco padne,“ myslí si americký obránce Bostonu.


Další možnost vyladit formu bude mít Boston ve středu večer v duelu s Tampou. A fanoušci budou čekat na to, zda se do brány vrátí gólmanská jednička Tuukka Rask. Ten zápas s Philadelphií vynechal kvůli blíže nespecifikovaným zdravotním potížím. Proti Flyers tak byl na střídačce připravený český gólman Dan Vladař.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program