nhl noční zápasy

Pastrňák skóroval, ale Voráček se podílel na obratu Philadelphie!

David Pastrňák

Hokejisté Bostonu v utkání proti Philadelphii zásluhou Davida Pastrňáka vedli, nakonec ale prohráli 3:4. Na obratu Flyers se přihrávkou podílel Jakub Voráček. David Rittich pustil čtyři góly z 23 střel a s Calgary podlehl doma Buffalu 3:4 v prodloužení.

Pastrňák dal první gól zápasu, když po křížném pasu Toreyho Kruga skóroval v přesilové hře střelou z první do odkryté branky. V desáté minutě založil druhou gólovou akci Krejčí, kterou zakončil Peter Cehlárik. V té chvíli ještě Philadelphia ani nevystřelila.

Gól Davida Pastrňáka VIDEO:

V úvodní třetině přesto snížil Oskar Lindblom a Sean Couturier čistým hattrickem otočil stav na 4:2. U vyrovnávací branky asistoval Voráček, jehož ránu Couturier, první hvězda utkání, tečoval. Cehlárik už jen v předposlední minutě zdramatizoval zápas, ve kterém Boston nezúročil střeleckou aktivitu (42:19).

Rittich inkasoval poprvé v polovině utkání, když ho ze sólového úniku obelstil bekhendovou kličkou Evan Rodrigues a vyrovnal na 1:1. Calgary se v úvodu třetí třetiny opět ujalo vedení, ale Buffalo v rozmezí 48. až 51. minuty obrátilo skóre dvěma střelami od modré čáry. Lídr Západní konference si ještě vynutil prodloužení, ve kterém ale překonal Ritticha zblízka Jack Eichel.